ایرنا/ معاون فنی صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان از جهش کیفیت در رسانه ملی و اچ دی شدن ۱۲ شبکه تلویزیونی در این استان خبر داد.

محمود رضا دهقان، معاون فنی صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان اظهار کرد: یکی از اهداف سازمان صدا و سیما طی چند سال گذشته کیفی سازی تصاویر شبکه‌های تلویزیونی بوده که با پیشرفت‌های تکنولوژی در دنیا و باوجود همه تحریم‌های اعمالی بر کشور این مهم محقق شده است.
وی گفت: گذر کردن از آنالوگ به دیجیتال چندین سال قبل در کشور کلید خورد و هم اکنون بخش وسیعی از پوشش جمعیتی کشور از این امکان برخوردار است.
معاون فنی صداوسیمای مرکز سیستان و بلوچستان با اشاره اینکه دو اتفاق مهم در انتشار شبکه‌های تلویزیونی و دیجیتال همزمان در کشور و در سیستان و بلوچستان خواهد افتاد، افزود: مردم شریف استان فقط کافی است منوی جستجوی گیرنده‌های تلویزیون خود را فعال کرده تا چهار شبکه تماشا، امید، شما و ایران کالا که به شبکه‌های دیجیتال افزوده شده است را دریافت کنند.
وی با بیان اینکه ۱۲ شبکه تلویزیونی در سیستان و بلوچستان در آستانه HD سازی هستند، افزود: همزمان با توسعه شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال در کشور در ایستگاه‌های تلویزیونی سیستان و بلوچستان نیز هشت شبکه یک، سه، خبر، پویا، ورزش، آی فیلم، نسیم و مستند بر روی بسته سوم TS۳ دیجیتال از فرمت Sd به فرمت HD به منظور افزایش کیفیت رنگ، شفافیت تصاویر تبدیل خواهد شد.
دهقان کرد: در آینده‌ای نزدیک نیز چهار شبکه دیگر شامل شبکه‌های نمایش، افق، ایران کالا و تماشا نیز به عنوان بسته چهارم TS۴ در مرکز استان اضافه خواهد شد که در مجموع شبکه‌های HD در استان پهناور سیستان و بلوچستان به ۱۲ شبکه خواهد رسید.
وی ادامه داد: دریافت شبکه‌های HD فقط توسط گیرنده‌هایی امکان پذیر است دارای قابلیت HO-T۲-HEVC را داشته باشد که تمامی گیرنده‌های تولید سال ۲۰۱۷ به بعد این قابلیت را دارند.
معاون فنی صداوسیمای مرکز سیستان و بلوچستان افزود: چنانچه گیرنده‌هایی این قابلیت را نداشته باشد مردم باید یا گیرنده خودشان را برای دریافت شبکه‌ها تعویض کنند یا اینکه اقدام به تهیه دستگاه مبدل ست آپ باکس با فرمت و قابلیت پشتیبانی HO-T۲-HEVC کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today