باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس فتای دزفول نسبت به جولان مجرمان سایبری و اخاذی از کاربران به ویژه بانوان جوان هشدار داد.

سروان انصاری، رئیس پلیس فتای دزفول بخشی از پرونده‌ها و شکایات مردمی را انتشار عکس‌های شخصی در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: ناآگاهی کاربران در مورد چگونگی نگهداری و حفظ اطلاعات شخصی و همچنین ذخیره آن‌ها در گوشی تلفن همراه یکی از علل جولان افراد سودجو و فرصت طلب است.
او افزود: بیشتر وسایل الکترونیکی مخصوصاً تلفن‌های همراه به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در آغاز کار دارای برخی از مکانیزم‌های امنیتی هستند، اما با توجه به اینکه راه‌های مختلفی برای هک و نفوذ به آن‌ها و همچنین امکان سرقت و یا گم شدن گوشی‌های تلفن همراه وجود دارد، احتمال دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در این ابزار و سوءاستفاده از آن‌ها همیشه متصور است.
سروان انصاری بیان داشت: از آنجایی که گوشی‌های هوشمند همه نوع اطلاعاتی از کاربران مثل عکس‌ها و ویدئوها، اطلاعات بانکی، موقعیت جغرافیایی، جستجوها، فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها و حتی سلایق آن‌ها را ذخیره می‌کنند، می‌توانند به عنوان یک منبع اطلاعات مورد توجه افراد سودجو و مجرمان سایبری قرار گیرند.
رئیس پلیس فتای دزفول جهت پیشگیری از انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی به هموطنان به خصوص بانوان جوان توصیه کرد: ضمن بالا بردن آگاهی و دانش خود در رابطه با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه، از نگهداری تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود در تلفن همراه و بارگذاری آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.
او ادامه داد: بهتر است هموطنان با تهدیدات تجهیزات هوشمند از جمله گوشی‌های تلفن همراه آشنا شده و توجه ویژه‌ای به تنظیمات امنیتی وسیله خود داشته باشند و در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می‌توانند از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today