باشگاه خبرنگاران/ سامانه بارشی که از پنجشنبه گذشته وارد استان بوشهر شده تا ظهر فردا فعال خواهد بود؛ سامانه‌ای که تاکنون باعث شده در بندر امام حسن دیلم بیش از ۱۵۸ میلیمتر باران ببارد.

زهرا راستگو، معاون توسعه اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بارش‌ها تا ظهر دوشنبه در استان ادامه دارد و بیشتر مناطق شمالی و مرکزی استان را در بر می‌گیرد.
وی افزود: از پنجشنبه تا ساعت ۰۹:۳۰ امروز، در ایستگاه بهرگان(بندر امام حسن دیلم) ۱۵۸.۵، خارگ ۱۲۱.۸، گناوه ۱۰۷.۴، دیلم ۸۹.۹، دریایی بوشهر ۶۸.۹، فرودگاهی بوشهر ۶۸.۱، برازجان ۴۹.۵، عسلویه ۳.۵، دیر ۲.۵، جم ۲ میلیمتر بارش به ثبت رسیده است.
راستگو با اشاره به اینکه خلیج فارس نیز همچنان مواج است، ادامه داد: ظهر فردا همزمان با خروج سامانه بارشی، وزش باد شمالی آغاز می‌شود و دریا همچنان متلاطم خواهد بود چنان که در این روزها به علت وزش باد جنوبی مواج بوده است.
معاون اداره کل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: سه موج بارشی دیگر در پیش داریم به طوری که موج اول سه‌شنبه وارد غرب کشور می‌شود و چهارشنبه استان ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد که شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.
وی افزود: موج دوم بارشی پنجشنبه و موج سوم نیز جمعه وارد استان خواهد شد. موج سوم تا یکشنبه فعالیت خواهد داشت.
راستگو از دریانوردان به ویژه صاحبان شناورهای کوچک خواست با توجه به وزش باد، تا جایی که ممکن است به دریا نروند و در صورتی که قصد رفتن به دریا را داشتند، وضعیت هوا را بررسی کنند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar