ایرنا/ بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه جنوب غرب خوزستان موجب آبگرفتگی بسیاری از مناطق شهری در آبادان و خرمشهر شده است.

بارندگی که از روز شنبه در آبادان و خرمشهر شدت گرفته است موجب شد تا بسیاری از معابر شهری و روستایی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر همچنین شادگان دچار آبگرفتگی شوند.
بر اساس این گزارش سطح خیابان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان مملو از روان‌آب شده و بیشتر کانال‌ها و جوی‌های روباز شهری سرریز شده است به طوری که ترددخودروها و شهروندان را با مشکل مواجه کرده است.
شهردار آبادان روز یکشنبه در خصوص مشکلات ناشی از بارندگی اخیر گفت: برخی مناطق آبادان که مشکل فاضلاب دارند دچار آبگرفتگی شده اند که با تلاش پرسنل شهرداری و آبفا تا حدود زیادی مشکل آبگرفتگی این مناطق برطرف شد.
محمودرضا شیرازی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده و لایروبی صورت گرفته در منطقه ۲ آبادان شاهد آبگرفتگی در این منطقه نبودیم گفت: یکهزار نفر از پرسنل شهرداری آبادان در مناطق سه گانه شهری همچنان مشغول رفع انسداد معابر هستند.
وی بیان کرد: سال گذشته ۱۹ نقطه آسیب‌پذیر در باران در آبادان شناسایی شد که امسال این نقاط به ۳۵ نقطه افزایش یافت و کار را برای کنترل روان‌آبها در هنگام بارش سیل‌آسا آسانتر کرد.
فرماندار شادگان نیز گفت: از روز گذشته و با پیش‌بینی بارندگی اقدام لازم برای دفع روان‌آبها در سطح شهر انجام شد.
امید صبری‌پور با اشاره به شناسایی ۱۹ نقطه بحرانی در شهر شادگان از سوی ستاد بحران گفت:برای دفع روان‌آب از این مناطق ۳۵ دستگاه موتورپمپ با همکاری کشاورزان شادگانی به کار گرفته شده است.
رئیس اداره هواشناسی شادگان نیز گفت: از روز پنجشنبه هفته گذشته تا صبح روز یکشنبه ۷۵.۳‬ میلی‌متر باران در ایستگاه شادگان ثبت شده است.
محمدامین سعیدی اظهار داشت: سامانه بارشی به تدریج تا اواخر امروز از منطقه خارج خواهد شد ولی سامانه جدید از اواخر هفته وارد منطقه خواهد شد و شهرستان شادگان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
  
 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today