ایرنا/ مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی، عمومی و تجاری استان از ابتدای آذر ماه تاکنون نسبت به دوره زمانی مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش یافته است.

سید محمود هاشمی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی روز یکشنبه افزود: براساس بررسی‌های انجام گرفته از ابتدای آذر امسال بیش از ۱۷ میلیون و ۵۲۶ هزار متر مکعب گاز طبیعی در بخش‌های خانگی، عمومی و تجاری استان مصرف شده است.
وی مقدار مصرف در دوره مشابه سال گذشته را حدود ۱۵ میلیون و ۱۸۹ هزار متر مکعب عنوان کرد و افزود: بر این اساس مقدار مصرف گاز طبیعی در استان در بخش خانگی، عمومی و تجاری نسبت به دوره زمانی مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: طبق روال هر سال پایش دمای ادارات و سازمان‌های دولتی انجام می‌شود و باید یک ساعت قبل از پایان وقت اداری وسایل گرمایشی خاموش و یک ساعت قبل از شروع وقت اداری مجدد روشن کنند لذا در زمان تعطیلی ادارات این وسایل باید خاموش باشد.
وی بیان کرد: در بخش مشترکان خانگی هم مردم رعایت دمای رفاه باید مدنظر قرار دهند تا رفاه اقتصادی و رفاه جسمی را هم به همراه داشته باشد.
هاشمی استفاده از پرده‌های ضخیم، لباس گرم و خاموش کردن وسایل گرمایشی در اتاق‌های بلااستفاده را از راهکارهایی برای کاهش مصرف گاز در بخش خانگی عنوان کرد.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر یک میلیارد و ۴۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شده است که بخش نیروگاهی با مصرف ۵۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار، ۵۵ درصد، بخش خانگی عمومی و تجاری با مصرف ۲۱۱ میلیون و ۲۸۰ هزار، ۲۰ درصد و بخش صنعتی با مصرف ۱۷۲ میلیون و ۸۱۷ هزار، ۱۷ درصد میزان مصرف را به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی ضمن اشاره به مصرف بیش از ۸۳ میلیون ۳۵۹ هزار مترمکعب گاز طبیعی در بخش‌های حمل و نقل و سیمان قاین افزود: در مجموع این بخش‌ها حدود هشت درصد مصرف گاز طبیعی را از ابتدای امسال در استان به خود اختصاص داده‌اند.
وی از مردم خواست با رعایت نکات ایمنی و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی استاندارد، زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده‌های خود سپری کنند و شرکت گاز را در ارائه خدمات مستمر یاری برسانند.
هاشمی با بیان اینکه مصرف سوخت مایع بخش های صنعت و کشاورزی استان خراسان جنوبی در  سه سال اخیر ۲۱۴ میلیون لیتر صرفه جویی شده است. گفت: در حال حاضر هزار و ۴۹۲ واحد صنعتی و تولیدی خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند که هزار و ۴۲  واحد صنعتی و تولیدی در سه سال اخیر به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۹۱ هزار مشترک شهری و ۷۷ هزار مشترک روستایی در خراسان جنوبی تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند و تمامی ۳۲ شهر و ۹۵۱ روستای استان مشتمل به ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۴ درصد جمعیت روستایی خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today