فارس/ سید علیرحم موسوی‌نژاد مبارز انقلابی و از جانبازان دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت.

سیدعلی رحم موسوی‌نژاد مبارز انقلابی و جانباز دوران دفاع مقدس دار فانی را وداع گفت.
این جانباز فقید از مبارزان فعال انقلابی در شهرستان بود و در دوران انقلاب توسط ژاندارمری رژیم شاه هدف ترور قرار گرفت.
مرحوم موسوی‌نژاد در جنگ تحمیلی نیز همرزم شهید صیاد شیرازی در منطقه کردستان بود که از طرف ایشان مورد تقدیر قرار گرفت.
این جانباز و مبارز انقلابی ساکن طولیان از توابع شهرستان کهگیلویه بر اثر سکته مغزی در بستر بیماری افتاد و پس از یک هفته بستری در بیمارستان شهید جلیل یاسوج دعوت حق را لبیک گفت.
مدیر آموزش و پرورش دهدشت از تعبیر«صدای انقلاب اسلامی در کهگیلویه خاموش شد» برای وفات وی استفاده کرد.
سید فضل‌الله گنجی‌پور در پیام تسلیت صادره نوشت: مطلع شدیم صدای انقلاب اسلامی در کهگیلویه خاموش شد، جانباز قبل از انقلاب مبارزه انقلابی که در دهه‌های پنجاه و حتی چهل صدای آزادی‌خواهانی چون حضرت امام(ره)، مردم مظلوم فلسطین و ... در زادگاهش روستای طولیان و شهر دهدشت بود.
وی در ادامه آورده است: مرحوم سید علی رحم موسوی نژاد در دوران ستم شاهی پهلوی جز اولین مبارزان با طاغوت در کهگیلویه و بویراحمد خاصه شهر دهدشت بود.
گنجی‌پور در تبیین مبارزات انقلابی این جانباز نوشت «به پخش اطلاعیه‌ها و کتب رهبران فکری و عملی انقلاب اسلامی به ویژه امام(ره) می‌پرداخت و یک بار هم مورد ترور نافرجام سلطنت طلبان در شهر دهدشت قرار گرفت و به درجه جانبازی نائل آمد.
وی ادامه داد: بعد از ۲۲ بهمن ۵۷ و در بحبوهه انقلاب اسلامی مدت کوتاهی فرمانده ژاندارمری کهگیلویه «نیروی انتظامی» را به عهده گرفت و سپس با شروع دفاع مقدس راهی جبهه‌های جنگ در جنوب و غرب کشور شد و در مناطقی چون آبادان، بهمنشیر، دهگلان و ... در مقابل خصم زبون و رژیم بعث عراق همراه با دیگر رزمندگان اسلام مبارزه نمود.
وی در پایان آورده است: رحلت ایشان را به سادات عظیم الشان رضا توفیق خاصه سادات عواسی و خانواده محترم ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند طالبم که با اجداد طاهرینش محشور گردد.
همچنین حجت‌الاسلام سید علی محمد بزرگواری طی پیامی در صفحه شخصی خود نوشت: سیدعلی رحم موسوی از انقلابیون واقعی کهگیلویه بزرگ و پاسدار افتخاری انقلاب اسلامی بر سر عهدی که با امام و شهدا بسته بود به لقاء الله پیوست.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today