ایرنا/ مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان گفت: به دنبال شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌هایی برای پیشگیری از اپیدمی این ویروس، فعالیت دفاتر رسمی ازدواج این استان به صورت زوج و فرد شد.

اصغر پیرهادی، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان اظهار داشت: دفاتر رسمی ثبت ازدواج بر اساس شماره دفتر یعنی شماره‌های زوج در روزهای زوج و شماره‌های فرد در روزهای فرد فعال هستند.
وی اضافه کرد: در دفاتر ازدواج محلی برای نشستن زوجین و حضور اعضای خانواده و فامیل برای برپایی جشن جزئی حین عقد پیش بینی شده که مقر شد برای پیشگیری از تجمع، اجازه برگزاری مراسمی در داخل دفاتر داده نشود.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان بیان کرد: همچنین مقرر شده که متولیان دفاتر ثبت ازدواج تنها اجازه ورود عروس و داماد به همراه والدین و چند شهود برای خواندن خطبه عقد را بدهند.
پیرهادی تاکید کرد: حضور دیگر اعضای خانواده و فامیل و برگزاری هر گونه مراسمی در داخل دفاتر رسمی ثبت ازدواج ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.
وی بیان کرد: به گفته کارشناسان حوزه بهداشت و درمان یکی از عوامل اصلی شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم و تجمع ها و رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی است بر این اساس از تجمع در دفتر ثبت ازدواج جلوگیری شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون در این باره گزارش تخلفی ثبت نشده و تنها یک مورد تجمع در نوروز ۹۹ اتفاق افتاد که برخورد لازم صورت گرفت.
حدود ۳۹ درصد بیماران به علت شرکت در اجتماعات، دورهمی، مراسم عروسی، مهمانی و مجلس ختم به کرونا مبتلا شدند و سهم تماس‌های درون خانگی ۵۶ درصد است
 
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today