ایرنا/ مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: کاهش دما و مه‌گرفتگی پدیده غالب جوی این استان در ۲۴ ساعت آتی است.

رضا مرادی، مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار کرد: تداوم ناپایداری هوا به صورت بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر برف، در ساعات آتی تا اواخر وقت امشب پیش بینی‌می‌شود و پس از آن سامانه بارشی از مناطق مرکزی عبور می‌کند.
وی بیان کرد: با عبور سامانه بارشی دمای حداقل هوا تا حدی کاهش پیدا می‌کند و به دلیل کاهش دما و وجود رطوبت کافی در روزهای آتی پدیده مه‌گرفتگی موجب کاهش دید افقی در مناطق مستعد می‌شود.
مسئول پیش‌بینی اداه کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بررسی آخرین خروجی مدل‌های پیش‌یابی حاکی از ورود یک سامانه جدید بارشی از اواخر وقت سه‌شنبه به کشور است که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه موجب بارش باران و برف در استان مرکزی می‌شود.
مرادی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ و یک دهم میلیمتر بارندگی در اراک، پنج و ۹ دهم میلیمتر در ساوه، یک و یک دهم میلیمتر در تفرش، چهار میلیمتر در خمین، ۲ و نیم میلیمتر در محلات، ۹ و ۶ دهم میلیمتر در شازند، هشت دهم میلیمتر در خنداب، ۲ و ۲ دهم میلیمتر در دلیجان، سه و ۲ دهم میلیمتر در آشتیان، ۱۲ و ۹ دهم میلیمتر در غرق آباد، پنج و ۹ دهم میلیمتر در زرندیه و ۶ میلیمتر در فرمهین گزارش شده است.
وی عنوان کرد: ساوه با بیشینه دمای هشت و چهار دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین و تفرش با کمینه دمای پنج دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
۶۲ و یک دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری، اول مهرماه امسال تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده که این میزان ۲۱ درصد از میانگین بارش‌های بلند مدت بیشتر است.
 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today