ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با گذشت هشت روز از اعمال محدودیت‌های آذرماه روند تعداد بیماران سرپایی در استان کاهش یافت.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه افزود: هرچند این روند بسیار شکننده است و چنانچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی تداوم نداشته باشد شیوع ویروس کرونا در استان همچنان سیر صعودی به خود می‌گیرد.
وی برگزاری دورهمی‌ها و مراسم‌های عزا و عروسی را نقطه ضعف شیوع کرونا در استان دانست و گفت: اگر مردم همانطور که در حوزه بازار و اصناف همکاری کردند در این مورد نیز مشارکت کنند، بی‌شک در هفته‌های آینده شاهد کاهش بیماران بستری و فوتی‌های ناشی از این ویروس خواهیم بود.
شیرانی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۷ بیمار سرپایی به مراکز درمانی استان مراجعه کردند، تصریح کرد: این در حالی است که قبل از اعمال محدودیت‌ها این تعداد به طور میانگین روزانه ۴۰۰ بیمار بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه بازگشایی اصناف و بازار به صورت تدریجی باشد، اظهار داشت: بازگشایی یک باره می‌تواند تاثیرات منفی به دنبال داشته باشد و دستاوردهای ناشی از محدودیت ها را تا حدی بی اثر کند.
شیرانی از کاهش تعداد بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه نیز خبر داد و گفت:هم‌اینک ۵۲ بیمار بدحال در مراکز درمانی استان بستری هستند در حالی که پیش از این تعداد بیماران بدحال به بالای ۷۰ نفر نیز می‌رسید.
وی خاطر نشان کرد: امید است با همراهی خوب مردم در اجرای محدودیت‌ها روند کاهشی تعداد بیماران سرپایی تداوم یابد و سپس یک تا ۲ هفته بعد از آن تعداد بیماران بستری و به فاصله یک هفته پس از آن تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش پیدا کند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday