صدا و سیما/ با کاهش ۱۲ هزار تومانی قیمت مرغ در بازار کرمانشاه هم اکنون قیمت این محصول پر مصرف وارد کانال ۲۳ هزار تومان شده است.

نوربخش حاتمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه روند کاهشی قیمت مرغ در روز‌های  آینده نیز ادامه دارد، گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته ۲۴۰ تن مرغ گرم در استان کرمانشاه توزیع شده است.
نوربخش حاتمی با اشاره به فعالیت ۵۵۰ واحد صنعتی تولید گوشت مرغ در استان کرمانشاه افزود: با توجه به تعطیلی رستوران‌ها و تالار‌ها اکنون نیاز روزانه استان ۱۰۰ تن مرغ در روز است، اما در شرایط عادی به ۱۳۰ تا ۱۴۰ تن در روز می‌رسد.
وی همچنین به توزیع روزانه ۲۵ تا ۳۰ تن مرغ منجمد تنظیم بازار در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد در بازار ۱۵ هزار تومان است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید بر اینکه در حال حاضر به لحاظ جوجه ریزی مشکلی در استان وجود ندارد، گفت: در ابان ماه امسال ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان کرمانشاه صورت گرفته و در اذرماه نیز تا به امروز۸۸۵ هزار قطعه جوجه ریزی شده است.
حاتمی اصافه کرد: در هر دوره به طور متوسط ۱۵۰ واحد جوجه ریزی می‌کنند.
وی به موضوع تامین نهاده‌های دامی هم اشاره کرد و گفت: با اقداماتی که در وزارت خانه برای تامین نهاده‌های دامی انجام شده تا پایان سال در این زمینه هیچ مشکلی در استان نخواهیم داشت.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today