ایسنا/ عضو شورای اسلامی شهر مشهد در مورد استعفای خود گفت: ما در شفاف‌سازی در روابط بین شورا، شهرداری و مردم، در انتخاب افراد برای پست‌ها و شایسته سالاری، در اصلاح فرآیندهایی که باعث کاهش و یا از بین رفتن رانت‌ها در مناسبات مالی و اداری شهرداری است، موفق نبوده‌ایم.

محمد حاجیان شهری، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص دلایل استعفای خود اظهار کرد: ما با شعار تغییر آمده‌ایم، شوراها آمده‌اند تا نقایص در وظایف اجرایی شهرداری‌ها را برطرف کرده و وظایف اجرایی شهرداری را مطابق با منویات مردم اجرا کنند، آیا مشخص است که تا چه حد توانسته‌ایم نظر مردم را بعد از سه سال نسبت به شهرداری‌ تغییر دهیم؟ 
وی افزود: ما با شعار تغییر آمده‌ایم که شفافیت در روابط بین شورا، شهرداری و مردم ایجاد کنیم و در واقع منافع مردم را حفظ نماییم، یعنی در روابط شورای شهر و شهرداری مسائل مالی، اقتصادی، فنی و ... هر چیزی که در درون مدیریت شهری می‌گذرد را برای مردم شفاف کنیم، درست است که ما سامانه شفافیت را ایجاد کرده‌ایم اما هنوز نتوانسته‌ایم که روابط موجود را شفاف کنیم و  بحث در این حوزه بسیار طولانی است. انتصابات و شایستگی افراد در شهرداری بر چه اساسی انجام می‌گیرد. درست است که این مساله اختیارات شهردار است و شوراها حق ورود در این مساله را ندارند اما این انتصابات باید بدون درنظر گرفتن جناح‌های سیاسی باشد.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: ممکن است که من اشتباه کنم اما از نگاه بنده تغییر در حوزه مدیریت شهری اتفاق نیفتاده است. ما در شفاف‌سازی در روابط بین شورای شهر، شهرداری و مردم، در انتخاب افراد برای پست‌ها و شایسته سالاری، در اصلاح فرآیندهایی که باعث کاهش و یا از بین رفتن رانت‌ها در مناسبات مالی و اداری شهرداری است، موفق نبوده‌ایم. ما نتوانسته‌ایم اعتماد کافی در روابط بین شهرداری با مردم در جهت ارتقای جایگاه مردم ایجاد کنیم.
وی افزود: در صورت پذیرفته شدن استعفای بنده از لحاظ قانونی یکی از اعضای علی البدل بر اساس آرایی که به دست می‌آید جایگزین خواهد شد. باید منتظر بود تا  جلسه شورای شهر برگزار شود و در جلسه آینده طبق آیین نامه باید عمل شود، مطمئن باشید در صورت باقی ماندن در شورای شهر مشهد به صورت شفاف با مردم صحبت خواهم کرد و مسائلی را به صورت طرح به شورا ارائه می‌دهم و از سه ظرفیت تذکر، سخنرانی و طرح همانند گذشته استفاده می‌کنم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar