ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب گفت: سه هزار و ۳۱۵ تن از ابتدای آذرماه تاکنون با اجرای طرح شهید سلیمانی در این شهرستان به طور محله محور در زمینه ابتلا به ویروس کرونا غربالگری و پایش شدند.

دکتر شاپور جهانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب روز دوشنبه افزود: به منظور اجرای موفق طرح شهید سلیمانی برای اعضای کمیته این طرح آموزش های لازم ارایه شده تا این آموزش ها به صورت همگانی به عموم مردم تحت عنوان هرخانه یک پایگاه سلامت ارایه شود.
وی اظهار داشت: این برنامه در راستای اقدام های صورت گرفته به منظور کنترل همه گیری بیماری کووید ۱۹ انجام شده که در این رابطه آموزش‌های لازم به ۲۲ کارشناس مرتبط ارایه شده تا این کارشناسان با ارایه آموزش‌های لازم به خانواده‌ها در زمینه مشکلاتی که با آن مواجه هستند در موارد سرپایی مداوا و درمان بلافاصله صورت گیرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب گفت: در موارد اورژانسی بیماران برای نمونه گیری به بیمارستان و مرکز ۱۶ ساعته ارجاع می شوند.
جهانی گفت: در سطح روستاها نیز طرح شهید سلیمانی با نظارت مسوولان مراکز بهداشتی درمانی دهستان ها و همکاری پایگاه‌های بسیج در حال انجام است و در سطح شهر چهار تیم نظارتی و در سطح روستاها ۶ تیم با همکاری بسیج و هلال احمر نظارت لازم را بر اجرای طرح دارند.
او اضافه کرد: آخرین آمار افراد مبتلا در این شهرستان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا ۹۳۷ تن بودند که از این تعداد متاسفانه ۵۱ مورد فوت کردند و هم اکنون نیز ۱۵ بیمار در بیمارستان الزهرا (س) بستری و تحت مراقبت قرار دارند.
گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: با فوت ۶ کرمانشاهی دیگر در شبانه روز گذشته در اثر ابتلای قطعی به ویروس کرونا، تعداد فوتی‌های استان به هزار و ۲۵۱ نفر رسید
«مهدی محمدی» افزود: ۲ نفر در شهرستان هرسین و در شهرستان های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، سنقروکلیایی و گیلانغرب نیز هر کدام یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند.
وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ مورد بیمار مثبت بستری و ۵۷ بیمار مثبت سرپایی در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.
رییس کمیته اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: ۱۴۳ بیمار جدید با علایم بیماری کووید ۱۹ در این مدت بستری و ۱۷۸ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.
محمدی در پایان گفت: هم اکنون ۷۶۶ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.  

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today