ایسنا/ سخنگوی وزارت بهداشت، وضعیت کرونا در استان کهگیلویه و بویر احمد را تشریح کرد و گفت: ویروس کرونا با وجود تلاش‌ها و مجاهدات‌های سربازان گمنام نظام سلامت، همچنان قربانی می‌گیرد و امیدواریم با پرهیز از برگزاری هرگونه دورهمی و مهمانی خانوادگی شاهد توقف شیوع بیماری در کشور باشیم.

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در استان کهگیلویه و بویر احمد، اظهار کرد: نمودار موارد مثبت بستری در استان کهگیلویه و بویر احمد در هفته‌های اخیر، دارای روند نسبتا صعودی بوده است. هم اکنون شهرستان‌های بویر احمد و کهگلویه در این استان، در وضعیت قرمز یعنی بسیار پرخطر، شهرستان‌ها باشت، چران و گچساران در وضعیت نارنجی یعنی پرخطر و شهرستان‌های بهمئی، دنا، لنده و مارگون در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط قرار دارند.
وی افزود: در هفته اول آذر ماه بروز هفتگی موارد مثبت بستری در این استان حدود ۳۶.۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است که میانگین بروز در این شاخص با اختلاف قابل توجه بالاتر از میانگین کشوری است، همچنین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا، در این استان در هفته اول آذر ماه حدود ۳۰ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است.
لاری ادامه داد: در حال حاضر ۳۲۷ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کهگیلویه و بویر احمد بستری هستند که ۳۴ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه حضور دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کهگیلویه و بویر احمد ۸۹ درصد گزارش شده است، گفت: از ابتدای شیوع بیماری در این استان بیش از ۵۴ هزار تست آزمایشگاهی از افراد دارای علائم بیماری انجام شده که امیدواریم با کمک مسئولان شاهد افزایش تستها باشیم.
وی تاکید کرد: ویروس کرونا علی رغم تلاش‌ها و مجاهدات‌های سربازان گمنام نظام سلامت، همچنان قربانی می‌گیرد. امیدواریم با همکاری شما در اجرای درست محدودیت ها و پرهیز از برگزاری هرگونه دورهمی و مهمانی خانوادگی، شاهد توقف شیوع بیماری در کشور باشیم.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today