مهر/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: میزان آمار مبتلایان به کرونا در استان روند کاهشی یافته اما تعداد مرگ ناشی از کرونا همچنان بالا است.

افشین دلشاد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: میزان آمار مبتلایان به کرونا در استان روند کاهشی یافته است اما تعداد مرگ ناشی از کرونا همچنان بالاست که دلیل آن تعداد بالای مبتلایان در هفته‌های گذشته می‌باشد.
وی تصریح کرد: در صورت بازگشایی مجدد صنوف باید برای بازگشایی اماکن متبرکه و مساجد در بجنورد و شیروان دقت بیشتری انجام شود همچنین در پایانه‌های مسافربری وضعیت رعایت پروتکل‌ها خوب است اما همچنان در بانک‌های برخی شهرستان‌ها مشکلاتی وجود دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل‌ها در شهرهای مختلف استان، افزود: در راز و جرگلان و گرمه در بخش جایگاه‌های سوخت، نیاز به مداخلات بیشتری است.
دلشاد، نانوایی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و رستوران‌ها را نیازمند بازرسی بیشتر دانست و گفت: میزان رعایت پروتکل‌ها در آرامستان های شیروان کافی نیست.
وی بیان کرد: طرح شهید سلیمانی در هفته گذشته برای بررسی محله محور وضعیت شیوع ویروس در شهرهای مختلف اجرا شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بناست ۱۵ هزار تست فوری در روزهای آینده به استان ارسال شود و افراد مبتلا کاملاً رهگیری می‌شوند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today