مهر/ استاندار خراسان شمالی با اشاره به تصویب پرداخت وام ۱۸ درصد به کسبه از محل منابع استانی گفت: بانک‌ها ارائه وام به کسبه را تسریع کنند زیرا کسبه خراسان شمالی در فشار اقتصادی هستند.

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: کادر درمان، نیروی انتظامی، سیستم قضائی و تمام بخش‌های دیگر استان هماهنگی مناسبی دارند و این امر باعث شده تا مشکلات استان رو به بهبود رود.
وی با تاکید بر همکاری بسیار مناسب مردم در اجرای محدودیت‌های کرونایی گفت: مردم از نظر اقتصادی آسیب دیده‌اند لذا توقع دارند تغییر محسوسی در شیوع کرونا رخ دهد پس اگر شهری بعد از محدودیت‌ها همچنان قرمز باشد باید فرماندار شهر پاسخگوی عملکرد باشد.
استاندار خراسان شمالی با انتقاد از دستگاه‌های نظارتی درون سازمانی افزود: آموزش گاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و… شرایط مناسبی ندارند که مشخص می‌کند دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل نمی‌کنند.
شجاعی از نیروی انتظامی خواست تا مجوزهای عبور و مرور غیرضروری که از سمت ادارات برای برخی خودروها صادر می‌شود را توقیف کند و گفت: حال که به مدیران احترام گذاشته و صدور مجوز خودرو را به خودشان واگذار کرده‌ایم در این زمینه توجه لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به وضعیت قرمز و صعودی کرونا در استان‌های شمالی بیان کرد: فرمانداران شهرستان‌های همجوار این استان‌های شمالی نظارت بیشتری بر عبور و مرورها داشته باشند تا به دلیل هم مرزی با استان‌های شمالی دچار مشکل نشویم.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به لزوم افزایش فروش‌های اینترنتی گفت: هیچ محدودیتی برای فروش اینترنتی کالاها وجود ندارد اما نباید این فروش به بازگشایی مغازه‌ها منجر شود.
شجاعی تصریح کرد: اگر دانشگاه‌های علوم پزشکی استان نظر خاصی راجع به میزان محدودیت‌ها در استان دارند پیش از پایان محدودیت‌های کشوری بیان کنند تا قبل تصمیمات ملی به وزارت بهداشت اعلام کنیم.
وی با اشاره به تصویب پرداخت وام ۱۸ درصد به کسبه از محل منابع استانی گفت: بانک‌ها ارائه وام به کسبه را تسریع کنند زیرا کسبه در فشار اقتصادی هستند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today