ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: نگران پیک زمستانه کرونا هستیم چون با سردتر شدن هوا شانس و خطر انتشار بیماری بیشتر می‌شود.

فرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شامگاه دوشنبه در برنامه تلویزیونی نگارستان شبکه استانی خوزستان بیان کرد: در ماه‌های مهر و آبان سرمای هوا کمتر بود و باز کردن در و پنجرهها جریان هوا باعث کاهش انتشار بیماری می‌شد اما در آذر و دی ماه به علت سردتر شدن هوا با بسته شدن در و پنجره و روشن شدن بخاری جای نگرانی زیادی وجود دارد.
وی افزود: علت اینکه در نقاطی از کشور در حال حاضر نسبت به این منطقه وضعیت بیماری شیب صعودی بیشتری یافته این است که هوا در آن مناطق نسبت به خوزستان زودتر سرد شده است.
ابول نژادیان ادامه داد: بهتر است هنگام تجمع کردن در و پنجره ها باز باشد چون در فضای آزاد و با جریان داشتن هوا شانس انتقال بیماری خیلی کمتر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز گفت: پیک دوم کرونا از سوم شهریورماه تا ۱۷ مهرماه ادامه داشت، از ۱۷ مهرماه تا ۲۳ آبان تثبیت شد و از ۲۴ آبان ماه روند کاهشی شده و همچنان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: تعطیلی و اعمال محدودیت‌های ۱۰ روزگذشته نیز به کاهش بار مراجعات به بیمارستان‌ها ، کمک زیادی کرده است.
ابول نژادیان ادامه داد: در حال حاضر بیمارستان‌های امیرالمومنین و فاطمه الزهرا در اهواز،  فقط در بخش ویژه بیمار جدید پذیرش می‌کنند و تلاش براین است که تعدادی از بیمارستان‌ها از چرخه پذیرش کرونا خارج شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز گفت: بیمارستان رازی اهواز همچنان پذیرای بیماران مبتلا به کرونا است و بیمارستان‌های گلستان، فاطمه الزهرا، امیرالمومنین و نفت در بخش مراقبت‌های ویژه ارائه خدمات می‌کنند.
وی توصیه کرد: کاهش آمار باعث سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی نشود چون فعلا کرونا وجود دارد و باید رفتار خود را مناسب مقابله با این بیماری تنظیم کنیم تا زمانی که واکسن یا درمانآن در دسترس شود.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today