ایرنا/ آمار فوتی ۲ رقمی مبتلایان به کرونا در این استان ادامه دارد به طوری که طی شبانه‌روز گذشته ۱۰ نفر از افراد بستری مبتلا به کووید.۱۹ در این استان جان خود را از دست دادند.

سه روز پیش تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکودی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه روز رسید ولی امروز با وجود کاهش ۱۵ نفری، تعداد فوتی‌ها همچنان ۲ رقمی است.
همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تعداد افراد بستری جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان اردبیل نیز با ۲۳ نفر افزایش نسبت به روز گذشته به ۸۷ نفر رسید.
برابر آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، مجموع جان‌باختگان کرونا در این استان به یک‌هزار و ۶۶ نفر رسیده است.
بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذر ماه با ۲۲ فوتی و بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا نیز در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر به ثبت رسیده است.
استان اردبیل هم‌اینک در زمینه شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و بر اساس گزارش رسمی، شهرستان‌های اردبیل و مشگین‌شهر و پارس‌آباد در وضعیت قرمز، شهرستان‌های خلخال، اصلاندوز، نیر و گرمی در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بیله‌سوار، سرعین، نمین و کوثر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
بر اساس آخرین آمار اعلام شده، در ادامه وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در این استان، هم‌اکنون ۴۷۳ فرد مبتلا به کووید.۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری بوده و تحت مداوا قرار دارند که این آمار ۳۰ نفر کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده است.
تعداد افراد بدحال مبتلا به کووید۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل هم که طی سه هفته اخیر افزایش یافته، به ۷۶ نفر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان اردبیل با اشاره به روند افزایشی و نگران کننده شیوع بیماری کرونا در این استان در ادامه موج سوم همه‌گیری کووید۱۹ گفت: ظرفیت مراکز درمانی استان اردبیل برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است.
شهرام حبیب‌زاده با اشاره به ترخیص ۷۴ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان اردبیل پس از بهبودی نسبی در ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: تعداد بستری افراد بدحال مبتلا به کرونا در این استان نگران‌کننده است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان اردبیل بیان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا بویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.
وی همچنین گفت: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل سرد سال و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.
حبیب‌زاده همچنین وضعیت این استان را در زمینه شیوع کرونا، بحرانی خواند و اضافه کرد: با توجه به روند رو به صعود و روزانه شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل‌های کنترل این بیماری بسیار ضروری است.
 
 
 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today