ایرنا/ آبگرفتگی در شهرستان ماهشهر ناشی از بارش شدید باران در چند روز گذشته،غیر از بخشی از بندر امام خمینی(ره) از توابع این شهرستان، در دیگر نقاط آن فروکش کرده است.

بارندگی ۱۷۰ میلیمتری روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری باعث آبگرفتگی در بخش‌های زیادی از شهرستان ماهشهر از جمله بندر امام(ره) و شهرک شهید چمران و بخش‌های از این شهرستان شد که ماموران امدادی برای تخلیه مناطق آبگرفته وارد عمل شدند و پس از سه روز بیشتر این مناطق از آب باران خالی شد.
گزارش میدانی ما حاکی است امروز سه شنبه شهر ماهشهر، شهرک شهید چمران و ۸۰ درصد شهر بندری امام خمینی(ره) از آبگرفتگی رهایی یافته و فقط بخشی از آن به دلیل سطح پایین هنوز دچار آبگرفتگی است که ماموران امدادی مشغول تخله روان‌آب‌ها هستند.
فرماندار شهرستان ماهشهر در این زمینه گفت: مسطح بودن و ارتفاع کم ماهشهر نسبت به سطح دریا و نیز حجم وسیع  آب ناشی از باران باعث شد تا بخش‌های زیادی در این شهرستان با آبگرفتگی روبه رو شوند اما ماموران امدادی از لحظه شروع بارندگی تمامی امکانات و تلاش خود را برای جلوگیری از آبگرفتگی شهر به کار گرفتند.
محسن بیرانوند افزود: با بسیج امکانات آبگرفتگی شهر ماهشهر در همان روز اول مهار شد و شهرک شهید چمران هم پس از ۲ روز تلاش شبانه روزی ماموران امدادی از آبگرفتگی رهایی یافت.
وی ادامه داد: شب گذشته در چند محور نقب‌هایی در شهر بندر امام خمینی(ره)ایجاد شد و هم اکنون بیش از ۸۰ درصد شهر از آب خالی شده و تنها در ضلع این شرقی شهر که بیمارستان و بخشداری در آن قرار دارد آبگرفتگی وجود دارد که با حفر یک کانال تا امشب این منطقه نیز از آبگذفتگی رهایی مییابد.
بیرانوند اضافه کرد: از همان روز نخست ستاد مدیریت بحران فرمانداری ماهشهر تشکیل و آماده باش اعلام شد و تمامی امکانات این شهرستان برای جلوگیری از آبگرفتگی و طغیان سیل بسیج شد و خوشبختانه در کمترین زمان این آبگرفتگی‌ها برطرف شد.
وی افزود: طبق برآورد اولیه ۵۰۰ تا ۶۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان در بارندگی شدید روز یکشنبه دچار آبگرفتگی شد.
بیرانوند بیان کرد: تیم‌های ارزیابی، برآورد خسارت به منازل مسکونی را از دیروز آغاز کرده‌ که نتایج این بررسی‌ها به زودی  مشخص می‌شود و می‌توان آمار دقیقی از میزان خسارت را اعلام کرد.
وی با اشاره به بارندگی شدید در ماهشهر افزود: بیش از چهار میلیون مترمکعب رواناب ناشی از بارش شدید در ماهشهر وارد شهر شد که کم سابقه بود.
بیرانوند گفت: چندین موتور پمپ قوی در شرق سربندر از توابع ماهشهر مستقر شده تا در کنار کانال حفر شده این رواناب را به نیزارها و کانال‌های آب اطراف سربندر هدایت کنند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today