ایرنا/ مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس یافته‌های نقشه پیش یابی هوا سامانه بارشی جدیدی برای این استان در راه است و موجی از ناپایداری نقاط مختلف این استان را فرا می‌گیرد.

رضا مرادی، ‌مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی در این باره اظهار کرد: یافته‌های هواشناسی حاکی از آن است که در شبانه روز پیش رو  مناطقی از استان مرکزی به ویژه در حواشی دریاچه میقان پدیده مه در ساعات سرد رخ داده و موجب کاهش دید افقی می‌شود. 
وی بیان کرد: سامانه بارشی از اواخر وقت امروز سه‌شنبه وارد ایران می‌شود و استان مرکزی از فردا تحت تاثیر آن قرار خواهد داشت و بارش‌ها بیشتر به صورت باران و در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.
مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: فعالیت بارشی این سامانه تا روز پنجشنبه در استان جریان دارد و احتمال رگبارهای پراکنده در برخی از نقاط استان تا بامداد جمعه دور از انتظار نیست. 
مرادی تصریح کرد: بیشترین منطقه اثر سامانه بارشی فردا در استان مرکزی  شازند، اراک، خنداب، خمین، ارتفاعات تفرش، آشتیان، کمیجان و شمال استان است و احتمال لغزندگی جاده‌ها به‌ویژه جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های استان به‌خصوص گردنه زالیان وجود دارد.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: دلیجان با بیشینه دمای ۱۴ و نیم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و اراک با کمینه دمای یک و چهار دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
۶۵ و هشت دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری اول مهرماه امسال تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today