صدا و سیما/ ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب سیلاب به تالاب بین‌المللی شادگان هدایت شد.

علی شریفی، مدیر برنامه‌ریزی مخازن سد‌ها و رودخانه‌های سازمان آب و برق خوزستان گفت: در پی بارش‌های بی‌سابقه ۹ آذرماه در حوضه‌های مارون، الله و جراحی و متعاقب آن، طغیان رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب از طریق سد انحرافی رامشیر به سمت تالاب شادگان هدایت شد. 
علی شریفی افزود: ۱۸۵ میلیون متر مکعب از این آب از طریق کانال سیلاب بر و مابقی از دریچه‌های سد انحرافی شهدای رامشیر به پایین دست سرازیر شده است.
وی ادامه داد: با توجه به بارندگی‌های مناسب در پایین دست و عدم نیاز زمین‌های کشاورزی به آب، بخش اعظم آب رها شده از سد رامشیر، در نهایت وارد تالاب بین المللی شادگان خواهد شد.
مدیر برنامه‌ریزی مخازن سد‌ها و رودخانه‌های سازمان آب و برق خوزستان بیان کرد: در بارندگی اخیر که عمده آن روز یکشنبه رخ داده، ایستگاه کمپ جراحی ۱۰۹، ایستگاه رامشیر ۱۳۳.۵، ابوطویج ۱۲۴، شادگان ۱۰۲، جوکنک ۱۲۸، تشان ۱۱۵، میداوود ۱۲۴.۵، چم نظام ۱۰۴ و رودزرد ۱۱۸.۵ میلیمتر بارندگی را ثبت کرده اند. 
شریفی یادآور شد: همچنین طی بارش اخیر و از ۶ تا ۱۰ آذر ماه سال جاری، ۷۵ میلیون متر مکعب در سد مارون و ۱۲ میلیون متر مکعب در سد جره ذخیره شد.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today