باشگاه خبرنگاران/ معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ملخ‌ها دو ماه زودتر از سال‌های گذشته وارد استان شدند و تاکنون در شهرستان‌های گناوه، دیلم و دشتستان دیده شده‌اند.

خسرو عمرانی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ابراز کرد: نخستین توده ملخ صحرایی جمعه به شهرستان‌های گناوه و دیلم وارد شده و دومین توده ملخ صحرایی هم دیروز(دوشنبه ۱۰ آذر) در شهرستان گناوه و دشتستان دیده شده است.
وی ادامه داد: کانون ریزش ملخ در همان روز شناسایی شد؛ اما با توجه به بارندگی امکان ورود به عرصه‌ها نبود و عملیات سمپاشی دیشب در شهرستان گناوه در سطح ۷۵ هکتار انجام گرفت و امشب نیز سمپاشی در شهرستان دشتستان شروع می‌شود.
عمرانی پیش بینی کرد: سطح آلودگی حدود ۱۰ هزار هکتار باشد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: امسال ملخ‌ها دو ماه زودتر وارد استان شده‌اند و با توجه به جهت جریانات جوی همچنان احتمال ریزش جدید داریم و ورود ملخ در اواخر بهمن و اسفند نیز وجود دارد.
عمرانی گفت: در این صورت عملیات سمپاشی در سه مرحله شامل اکنون مبارزه با ملخ بالغ، بهمن و اسفند با پوره این ملخ‌ها و ملخ بالغ ریزشی و از اواخر فروردین ۱۴۰۰ با پوره ملخ‌ها خواهد بود.
وی عنوان کرد: بنابراین سطح مبارزه، تعداد مراحل و سختی کار بسیار مضاعف‌تر خواهد شد و از همه دستگا‌ه‌ها و به ویژه مردم، دهیاران و شورا‌های اسلامی روستا کمک می‌خواهیم.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar