ایرنا/ فرمانده انتظامی بوکان با اشاره به اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها از اول آذرماه سال جاری، گفت: طی این مدت یک هزار و ۹۹۰ دستگاه انواع خودرو از مبادی ورودی این شهرستان به دلیل این محدودیت‌ها برگشت داده و از ورود آن به این شهرستان جلوگیری شد.

سلمان حیدری، فرمانده انتظامی بوکان اظهار کرد: تمامی مبادی ورودی و خروجی شهرستان بوکان که به نوعی مبداء ورود به استان‌های غربی کشور از طرف استان کردستان به شمار می‌رود از سوی ماموران پلیس به‌صورت شبانه‌روزی تحت کنترل قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در طرح جامع محدودیت‌های کرونایی، ورود خودروها با پلاک غیربومی به شهرها ممنوع است، افزود: تردد خودروهای غیربومی طی این مدت تنها با برگه‌های تردد امکان‌پذیر است و تردد خودروها غیرمجاز در شهرهای با وضعیت قرمز تا یک میلیون تومان جریمه همراه خواهد بود.
فرمانده انتظامی بوکان اضافه کرد: در همین راستا و به دنبال اعمال محدودیت‌های ترافیکی برای خودروهای غیربومی و تمرد برخی از رانندگان، تاکنون ۱۱۸ دستگاه خودرو جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شده‌اند.
وی بیان کرد: محدودیت ورود خودروهای غیربومی به شهرستان بوکان همچنان پابرجاست و در صورت ورود غیرقانونی خودرویی به حوزه استحفاظی بوکان طبق قانون ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود.
حیدری با بیان اینکه مردم باید محدودیت‌ها را جدی گرفته و از تردد غیرضروری خودداری کنند، گفت: نظارت پلیس بر تردد خودروها به صورت هوشمند است و متوقف نکردن احتمالی خودروهای متخلف به معنی بی‌توجهی به تخلف آنها نیست.
وی افزود: محدودیت‌های جدید کرونایی که از اول آذرماه همزمان با سراسر کشور و براساس وضعیت‌های قرمز، نارنجی و زرد در این شهرستان نیز آغاز شده است، به لحاظ نحوه اجرای محدودیت‌ها هیچ تفاوتی با سایر استان‌ها و شهرستان‌های کشور ندارد.
فرمانده انتظامی بوکان ادامه داد: با توجه به اینکه حفظ سلامت و صیانت از شهروندان برای مسئولان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، برخورد با خودروهایی که قانون ستاد کرونا را رعایت نکنند برابر با مصوبات تعیین شده خواهد بود.
وی گفت: پلیس در جهت کنترل ترددهای غیرمجاز و مقابله با زنجیره انتقال ویروس کرونا به صورت شبانه‌روزی در مبادی‌ ورودی این شهرستان مسقر است.


آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today