تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به کاهش بیماران کرونایی، گفت: برای پذیرش بیمار کرونایی ۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان بوشهر اختصاص یافته که ۶۰ درصد این تخت‌ها به سبب کاهش بیماران خالی شده است.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: بر اساس آخرین آمارها در جهان 63 میلیون نفر به کرونا ابتلا یافته‌اند که 1.5 میلیون نفر جان باخته‌اند.
وی با اشاره به ابتلای یک میلیون نفری به کرونا در کشور، گفت: در کشور به ازای هر 100 هزار نفر هفت نفر به بیماری کرونا مبتلا می‌شود که این رقم در استان بوشهر کمتر از سه نفر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به کاهش ابتلا به کرونا در استان بوشهر و شیب نزولی آن، خاطرنشان کرد: در سه ماه تابستان امسال شیب ابتلا به کرونا افزایشی بود که با رعایت پروتکل بهداشتی اکنون تعداد بستری‌هاکاهش یافته است.
کشمیری به محدودیت‌های دو هفته‌ای اخیر پرداخت و بیان کرد: محدودیت های شدید دو هفته گذشته رفت و آمدها را به شکل قابل توجهی کاهش داد و شیب ابتلا، بستری و فوتی‌ها نزولی و کاهشی شد.
وی، یکی از دلائل شیب نزولی بیماران کرونایی در استان بوشهر را کاهش شب نشینی‌ها و میهمانی‌ها دانست و بیان کرد: باید رعایت پروتکل بهداشتی همواره در جامعه تداوم داشته باشد، چراکه چنانچه رعایت نشود به حالت قبلی افزایش ابتلا و بستری برمی‌گردیم.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر افزود: اکنون تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر انتظار است به زیر 100 بیمار برسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تخت‌های بستری مختص بیماران کرونایی، تصریح کرد: 500 تخت بیمارستان‌های استان ویژه بیماران کرونایی است که 40 درصد آن به میزان 120 تخت اشغال و 60 درصد دیگر خالی که نشان از کاهش بیماران کرونایی است.
وی از افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تاکنون چهار آزمایشگاه در بوشهر و برازجان راه‌اندازی شده و آزمایشگاه تشخیص کرونا مربوط به صنعت نفت در جنوب استان بوشهر آخر آذر و یا اوایل دی‌ماه راه‌اندازی می‌شود.
کشمیری با اشاره به توزیع تست آنتی ژن، افزود: این کیت‌ها که در کوتاهترین زمان پاسخ تست کرونا مشخص می‌کند در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای شناسایی بیماران کرونایی به‌کارگیری می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar