ایرنا/ جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: وجود مه غلیظ و کاهش دید افقی در کیلومتر ۸۶ جاده ترانزیت زنجان - میانه، حادثه بسیار تلخ و ناخوشایندی را برای عابر پیاده رقم زد.

سرهنگ مهدی میناخانی، جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان اظهار کرد: مه غلیظ و نبود دید کافی باعث شده بود چندین وسیله نقلیه دیگر نیز بی آنکه رانندگان آنها متوجه مرگ عابر شوند از روی جسد عبور کنند.
وی با بیان اینکه گویا نخستین راننده متوجه برخورد خودرو(خودروی سنگین) با عابر پیاده نشده و محل حادثه را ترک گفته است، اظهار داشت: در زمان حاضر شدت مه آلودگی در گردنه های این استان بیشتر از سایر مسیرهای ارتباطی است و کوچکترین غفلت و بی توجهی رانندگان وسایط نقلیه می تواند منجر به حادثه ای تلخ و ناخوشایند شود.
میناخانی افزود: با توجه به مه آلودگی هوای این استان دید افقی در مسیرهای ارتباطی زنجان به ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر رسیده است و از رانندگان انتظار می رود در هوای مه آلود از چراغ های مه شکن استفاده کرده و رعایت فاصله طولی را داشته باشند و با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنند و به نقطه مقابل نیز توجه بیشتری بکنند.
وی تصریح کرد: بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان زنجان، از بعدازظهر بارش برف و باران را در سطح استان خواهیم داشت و لازم است رانندگان خودروها تجهیزات زمستانی ازجمله زنجیرچرخ به همراه داشته باشند و از سفرهای غیرضرور نیز اجتناب کنند.   
میناخانی افزود: از زمان اعمال محدودیت های تردد، عبور و مرور خودروها در ۲ آزادراه این استان بسیار کاهش یافته است و رانندگان یقین بدانند اگر به محدودیت های کرونایی عمل نکنند تخلف آنان توسط دوربین های نصب شده در جاده ها، ثبت و ضبط شده و مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.
رانندگانی که قصد تردد در مسیرهای ارتباطی این استان را دارند می توانند برای اطلاع از وضعیت جاده های زنجان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.

 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today