ایرنا/ ویروس کرونا با احتساب ۱۰ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته، از ظهر سه‌شنبه تا ظهر چهارشنبه(یازدهم تا دوازدهم آذر)، از زمان شیوع تاکنون منجر به فوت ۷۷۹ بیمار در استان سمنان شد.

کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه چهارشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۱۰۳ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر سه‌شنبه تا ظهر امروز چهارشنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تا به امروز به ۱۸ هزار و ۷۱۴ نفر رسید.
بنابراین گزارش، ۳۳۶ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا اکنون در بیمارستان‌های استان سمنان بستری هستند.
نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته (از یازدهم آذر ماه الی دوازدهم آذر) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲بیمار مثبت جدید مبتلا به کرونا در شهرستان های تابعه این دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع کرونا تاکنون به سه هزار و ۸۹۵ نفر رسید. 
وی بیان کرد: ۹ هزار و ۹۲۰ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع تاکنون در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان به صورت سرپایی شناسایی شدند.
دانایی اظهار داشت: از ابتدای بروز و شیوع کرونا تاکنون ۱۳ هزار و ۸۱۵ مورد مثبت  کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در مناطق تحت پوشش این دانشگاه به سه هزار و ۱۴۷ نفر رسید و از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۵۷۱ نفر در مراکز تحت پوشش این دانشگاه به دلیل ابتلا به کرونا فوت شدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar