شبستان/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در شبانه روز گذشته ۳۶ نفر مبتلا به کرونا فوت کردند که آمار فوتی های فارس را به ۲ هزار و ۵۶۱ نفر رسانده است.
 
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز (چهارشنبه 12 آذر) با اشاره به آخرین آمار ابتلا به کرونا در استان فارس به صورت مجازی به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع کرونا در استان 149 هزار و 82 نفر به کرونا مبتلا شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: تاکنون در کل استان بیش از 501 هزار تست کرونا در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان انجام شده است.
وی اضافه کرد: یک هزار و  624 بیمار بستری مشکوک و علامت دار به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که 317 نفر آنها با وخامت در شرایط جسمی خود در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به قربانیان کرونا در 24 ساعت گذشته عنوان کرد: در شبانه روز گذشته 36 نفر مبتلا به کرونا فوت کردند که آمار فوتی های فارس را به 2 هزار و 561 نفر رسانده است.
همتی اعلام کرد: از ابتدای شیوع کرونا در فارس تا کنون 137 هزار و 645 نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان و ایزوله خانگی خارج شده اند.
وی با اشاره به فوت مادران باردار از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در فارس گفت: یک هزار و سه مادر باردار به این بیماری مبتلا شدند که ۱۲ مادر باردار به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و سه مادر باردار علیرغم تلاش‌های شبانه روزی تیم‌های درمانی، جان باخته اند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online