پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از کشف 55 هزار لیتر سوخت قاچاق از یک فروند لنج و دستگیری 3 خدمه آن خبر داد.

سرهنگ علی اصغر جمالی، فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش اظهار داشت: در اجرای طرح برخورد و مبارزه با قاچاق سوخت، طی عملیات مشترک نیروهای پایگاه دریابانی کیش و بندر لنگه برای اجرای طرح در سطح حوزه استحفاظی حین کنترل حوزه آبی به یک فروند شناور صیادی که در حال گذر به سمت مرز بودند، مشکوک شدند.
وی گفت: مأموران دریابانی در بازرسی از این شناور موفق به کشف 55 هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری 3 خدمه و اعزام آنان به مرجع قضائی شدند.
سرهنگ جمالی با اشاره به اینکه سودجویان با استفاده از روش های متعدد قصد انتقال سرمایه ملی را از کشور را دارند، افزود: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و ورود به آب های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت های قاچاق به شناورهای خارجی می کنند.
فرمانده پایگاه دریابانی کیش خاطرنشان کرد: متأسفانه با توجه به اینکه اینگونه اقدامات غیرقانونی سود نامشروع بسیاری برای متخلفان دارد، افراد هنجارشکن در این حوزه ورود می کنند و باید بدانند پلیس در برخورد با این افراد با قاطعیت تمام در صحنه حاضر است و با مجازات هایی که توسط مقام قضائی برای این افراد تعیین و اعمال می شود در آینده شاهد افزایش بازدارندگی و عدم ورود متخلفان به این حوزه باشیم.
گفتنی است، از ابتدای سال تاکنون بیش از 414 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و 23فروند شناور متخلف توقیف که در این رستا 172 نفر نیز دستگیر شده اند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today