فارس/ با همکاری ثبت اسناد و املاک شهرستان گراش سند تک برگ پلاک مشهور به فداغ- خلیلی که جزء بزرگ ترین پلاک‌های اراضی ملی در استان فارس به شمار می‌رود به مساحت ۹۴ هزار هکتار صادر شد.

صمد نژاد، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با اعلام این خبر با اشاره به اهمیت اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و صدور اسناد مالکیت تک برگی گفت: در راستای تحقق اهداف سازمانی در برنامه جهش عملکرد، طرح موسوم به ۹ در ٩٩ و بر اساس سیاست های ابلاغی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور با اتمام مراحل کاداستر در پلاک فداغ- خلیلی گراش، سند تک برگی ٩٤ هزار هکتار از این اراضی صادر شد.
عبدالحسن صمد نژاد اظهار داشت: با صدور این میزان سند بسیاری از مشکلات ثبتی و اختلافی در این پلاک برطرف و از وقوع پدیده زمین خواری، جعل اسناد و سو استفاده‌های احتمالی در حوزه زمین جلوگیری خواهد شد. 
وی با اشاره به برخی مسائل و مشکلات فنی موجود در راستای اجرای کاداستر در این منطقه اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته و جمع آوری مستندات ،در نهایت سند تک برگ برای این بخش از اراضی مهم شهرستان گراش صادر شد.
صمد نژاد اخذ اسناد تک برگی اراضی ملی را از مهم ترین وظایف مشترک ادارات ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی عنوان و از شناسایی پلاک‌های دیگری در سایر نقاط استان خبر داد و گفت: صدور اسناد مالکیت تک برگی از سیاست های راهبردی مشترک این اداره کل و ثبت اسناد و املاک است و با سرعت و به صورت مستمر در دستور کار قرار دارد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online