ایرنا/ معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت که به دلیل بارش برف از بامداد امروز(پنجشنبه) تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کوهستانی استان از جمله توسکستان گرگان، خوش ییلاق آزادشهر و درازنو کردکوی با بستن زنجیر امکان پذیر است.

غلامرضا بیکی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان اظهار داشت: پیش بینی می شود که بارش برف در مناطق کوهستانی گلستان تا فردا صبح(جمعه) ادامه داشته و جنگل گلستان را هم سپید پوش خواهد کرد.
وی همچنین با اشاره به لغزندگی سایر محورهای ارتباطی استان به دلیل بارش باران از رانندگان خواست قبل از سفر وضعیت راه‌ها را از سامانه تلفنی ۱۴۱ جویا شوند.
به گفته وی گروه‌های راهداری این اداره کل قبل از ورود سامانه بارشی سرد به استان، از روز چهارشنبه در محورهای کوهستانی مستقر شده و آماده ارایه خدمات به رانندگان عبوری هستند.
هواشناسی گلستان روز گذشته در گزارشی به ایرنا اعلام کرده بود، طبق الگوی نقشه‌های پیش‌یابی و با استقرار سامانه سرد، کاهش دمای هوا در این استان تا شنبه آینده بین هشت تا ۱۰ درجه متغیر بوده و علاوه بر احتمال بارش باران و برف، یخبندان بامدادی استان را فرا خواهد گرفت.
براساس این گزارش، طی این روزها، دمای ابتدای صبح استان به زیر صفر می رسد و در طول روز سرمای دمای مناطق کوهپایه‌ای تا منفی هشت درجه و در شرق استان تا منفی چهار درجه نیز دور از انتظار نیست.
امسال طرح راهداری زمستانه در گلستان با حضور ۳۲ گروه به همراه ۱۴۶ دستگاه خودروی سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری از یکم آذرماه به مدت چهار ماه فعال شده است.
گلستان ۲۳ راهدارخانه دارد که طبق گزارش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان، در حال حاضر هشت هزار تن شن و ۲ هزار تن نمک برای استفاده در محورهای ارتباطی به ویژه جاده های برف گیر ذخیره شده است.
گلستان بیش از پنج هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل بزرگراه، راه اصلی و فرعی درجه یک، ۲ و سه دارد که حدود هزار و ۵۲۱ کیلومتر آن کوهستانی و یا سخت گذر است.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today