پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه پاسداران/ فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: رزمندگان سپاه و نیروی دریایی و ناوگروه‌های بسیج دریایی تا رفع کامل مشکلات و آسیب‌های باقی‌مانده از سیل در کنار مردم عزیز خوزستان خواهند بود.

سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: در اولین ساعات بارندگی سیل آسا در این استان با فرمانده منطقه سوم نیروی دریایی سپاه تماس تلفنی برقرار و نسبت به امداد رسانی سریع و کمک به مردم برای رفع مشکلات پیش آمده از سیل و بارندگی‌های اخیر با استفاده از همه ظرفیت موجود در منطقه سوم دریایی تاکید شد.
وی افزود: با توجه به حضور میدانی فرمانده محترم کل سپاه در مناطق سیل زده استان خوزستان بویژه بندر امام خمینی(ره) وتاکید ایشان مبنی بر کمک رسانی و امداد سریع به مردم، نیروی دریای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی لازم در خصوص ارائه کمک و امداد رسانی به مردم برای کم کردن مشکلات پیش آمده در سیل اخیر را دارد و به فرمانده منطقه سوم  نیروی دریایی سپاه ابلاغ شد همه توان و ظرفیت‌های آمادی، پشتیبانی، مهندسی، شناوری، غواصی و تکاوری و دیگر بخش‌ها برای کمک به مردم عزیز مناطق سیل زده اخیر همانند شهرهای جراحی و بندر امام خمینی (ره)   بکار گیرند و این کار هم اکنون در حال انجام است اما  جهادگران و رزمندگان نیروی دریایی سپاه تا رفع کامل مشکلات در کنار مردم هستند.
سردار تنگسیری تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه همانند سال گذشته در کنار مردم خوزستان تا رفع کامل مشکلات آنها خواهد بود و خدمت به مردم عزیز این خطه از میهن اسلامی که در دوران دفاع مقدس، ایثار و کمک به رزمندگان اسلام جزء وظایف بوده فراموش نخواهد کرد، ما وظیفه داریم در هر جایی که مشکلی وجود داشته باشد با تمام امکانات و ظرفیت برای رفع مشکلات مردم نجیب و ولایت مدارمان تلاش کنیم و در کنار آنها باشیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: از خدمات ارائه شده توسط نیروی دریایی سپاه در سیل اخیر چند روز گذشته، حضور جهادی و انقلابی فرماندهان، روحانیون و رزمندگان منطقه سوم نیروی دریایی سپاه در مناطق سیل زده و در کنار مردم مایه تجدید قوای روحی و دلگرمی و پشتوانه عمیق معنوی برای آنان و تقویت روحیه برادری و تلاش مضاعف برای تسکین آلام مردم بوده است.
سردار تنگسیری در ادامه تاکید کرد: در شهر اهواز هم به محض آب گرفتگی معابر و محلات مسکونی مردم، منطقه سوم نیروی دریایی سپاه با انتقال پمپ‌های قوی تخلیه آب به مناطق تجمع آب، سریعاً شروع به تخلیه آب از معابر و مناطق مسکونی کرد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: نیروی دریایی سپاه با راه اندازی و استقرار  قرارگاه جهادی امدادی امام علی (ع) در بندر امام خمینی (ره) به فرماندهی سردار اباذری برای سازماندهی گروه‌های جهادی در راستای ارائه بهتر و منظم کمک‌ها و امداد رسانی مطلوب و به موقع به خانواده‌ها و افراد آسیب دیده از سیل، اقدام کرده است.
وی افزود: از برنامه‌های خدمات دهی وامدادی آنان در سیل اخیر خوزستان به ویژه شهر جراحی و بندرامام خمینی(ره) می‌توان به توزیع غذای گرم بین خانواده‌های آسیب دیده از سیل در اختیار گذاشتن وسایل نقلیه سبک و سنگین برای انتقال مردم از محل سیلاب‌ها به خشکی، باز نمودن مسیر  رفت و آمدها و ترمیم جاده‌های تخریب شده، تخلیه و هدایت آب‌های راکد از منازل و معابر در محلات مختلف در شهر جراحی و بندر امام خمینی (ره)، تخلیه سریع آب از منازل و معابر شهری، شست و شوی منازل آسیب دیده و نظافت و تمیز نمودن وسایل زندگی، تامین برخی وسایل و اقلام مورد نیاز مانند فرش و بخاری و ...  می‌شود، اشاره کرد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: مردم عزیز ما مطمئن باشند رزمندگان سپاه و نیروی دریایی و ناوگروه‌های بسیج دریایی تا رفع کامل مشکلات و آسیب‌های باقیمانده از سیل در کنار مردم عزیز خواهند بود و هر کاری از دستمان برآید برای کمک به مردم عزیز خوزستان دریغ نخواهیم کرد.

 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today