ایرنا/ رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به استقرار جو حاکم، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان تا دوشنبه آینده افزایش می‌باید.

محمد امیدفر، رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی ابراز کرد: هم اکنون سامانه ضعیف بارشی از نواحی شمالی استان در حال عبور بوده که موجب بروز بارش های پراکنده در این مناطق می شود و این سامانه از بعد از ظهر امروز از استان خارج خواهد شد.
وی افزود: از امروز تا روز دوشنبه تغییرات قابل توجه دمایی در استان روی نخواهد داد و فقط فردا(جمعه) دما به صورت نسبی دو تا سه درجه سانتی گراد کاهش می یابد.
رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از اواخر هفته آینده سامانه بارشی فعالی وارد استان می شود که احتمالا بارش های خوبی را به همراه خواهد داشت.
امیدفر ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارندگی از جلفا به میزان ۱.۸ میلی متر گزارش شده است و در این مدت مراغه و جلفا با ۹ درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین و بستان آباد و چاراویماق با ۹ درجه زیر صفر سردترین شهرهای استان بودند.
وی یادآوری کرد: حداکثر دمای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته هفت درجه بالای صفر و در سردترین دما صفر درجه بوده و دمای فعلی این شهر سه درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش یافته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar