صدا و سیما/ سفر چهار روزه رئیس سازمان بازرسی کل کشور به خوزستان بعد از حضور در شهر‌های مختلف و برخی نشست‌ها، پیش از ظهر امروز پایان یافت.

حجت الاسلام محسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ ۱۷ آذرماه به همراه بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌ها و بازرس کل امور نیرو و ارتباطات این سازمان و جمعی دیگر از بازرسان و به دستور رئیس قوه قضاییه جهت بررسی علل و آسیب‌هایی آبگرفتگی و مشکلاتی که برای مردم خوزستان به وجود آمد وارد استان خوزستان شد. 
او در جلسات مختلف و در شهر‌های گوناگونی حضور پیدا کرد و ضمن گفتگو با ساکنان این شهرها، با مشکلات و دغدغه‌های آن‌ها آشنا شد.
تسریع در اجرای پروژه‌های آب‌های سطحی و شبکه فاضلاب و همچنین جبران خسارت‌ها از مهم‌ترین مطالبات مردم بود که در بازید رئیس کل بازرسی کشور مطرح شد.
حجت الاسلام درویشیان، مناسب نبودن شرایط زندگی مردم بندر امام خمینی با وجود منطقه آزاد و پتروشیمی‌های فعال را اسفناک برشمرد.
وی پیشنهادات و دستوراتی را نیز برای رفع آبگرفتگی و حل این معضل ارائه کرد.
درویشیان با بیان اینکه در راستای حل مشکل فاضلاب اهواز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با تجهیز کارگاه اجرای طرح را آغاز کرده است، گفت: اگر ۱۰۰ درصد اعتبار ۱۰۰ میلیون یورویی پرداخت شود باز هم نیاز به اعتبار دارد و مسئولان استانی باید از ردیف‌های حق آلایندگی و سه درصد درآمد‌های نفتی برای این طرح استفاده کنند و تلاش شود طرح فاضلاب استان حل شود.
نماینده رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: حق مردم نیست که با این وضعیت زندگی کنند و همانگونه که شهردار بندر امام خمینی و یکی از شهرداران اهواز برکنار شدند و رئیس آبفا بندر امام خمینی نیز در بازداشت است، با تمام مقصران شرایط ایجاد شده، برخورد خواهد شد.
صبح امروز نیز جلسه‌ای با تعدادی از اعضای شورای شهر اهواز و جلسه ویدئوکنفرانس با بازرسان کل منطقه ۳ سازمان بازرسی شامل استان‌های هرمزگان، فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و خوزستان برای بررسی مسائل سیل و کرونا در این استان‌ها برگزار شد.
او ساعت ۱۰ و سی دقیقه صبح امروز اهواز را به مقصد تهران ترک کرد.
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today