ایرنا/ خبر دستگیری زورگیران از زن جوان کرمانشاهی که روز چهارشنبه از رسانه‌ها اعلام شد بازتاب‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته و مردم با قدردانی از اقتدار و سرعت عمل پلیس در دستگیری این افراد، خواستار مجازات آنها برای جلوگیری از عدم تکرار چنین حوادث دلخراشی شدند.

ویدیویی از یک سرقت همراه با خشونت در روز ۱۱ آذر امسال در فضای مجازی کرمانشاه منتشر شد که ۲ پسر جوان با زور و خشونتی فراوان اقدام به سرقت کیف دستی یک دختر جوان در یکی از محلات شهر کرمانشاه کردند که این موضوع موجب جریحه‌دار شدن احساسات مردم شد و خواستار دستگیری فوری و اشد مجازات برای این اراذل و اوباش که امنیت عمومی جامعه را به مخاطره انداخته‌اند شدند.
نکته مورد توجه اکثر مردم، خشونت زیاد این ۲ جوان بود که با وجود عدم مقاومت دختر جوان آنان با لگد به جان او افتادند و چندین ضربه محکم به پهلو و سر او وارد کردند که این موضوع احساسات مردم را خدشه دار و موجب خشم و نفرت آنان شد.
مردم معتقدند که تعداد سرقت‌های خُرد در شهر کرمانشاه افزایش یافته و باید شهر را برای جولان سارقان و زورگیران ناامن کرد تا دیگر نتوانند امنیت روانی و عمومی جامعه را خدشه دار کنند.
پلیس مقتدر کرمانشاه پس از گذشت ۹ روز این ۲ جوان زورگیر را شناسایی و دستگیر کردند و این موضوع موجب خوشحالی مردم و قدردانی آنها از اقتدار نیروی انتظامی و بانیان امنیت شد و اغلب مطالب شبکه های اجتماعی فضای مجازی به این موضوع اختصاص یافت.
بیشتر افرادی که در این ارتباط اظهار نظر کرده بودند با قدردانی از سرعت عمل نیروی انتظامی در شناسایی و دستگیری این زورگیران از دستگاه قضایی خواستند که اشد مجازات را برای این افراد در نظر بگیرد تا عبرت سایر افرادی که قصد زورگیری دارند، شود.
سردار «علی اکبر جاویدان»؛ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از دستگیری عاملان زورگیری از بانوی کرمانشاهی که انتشار تصویر و فیلم آن در فضای مجازی واکنش‌های زیادی به همراه داشت، خبر داد و گفت: پس از انتشار کلیپی از زورگیری خشن در یکی از محلات شهر کرمانشاه که در تاریخ ۱۱ آذر رخ داد، رسیدگی فوری به موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: در همین راستا، کارآگاهان پلیس آگاهی با تحقیقات گسترده و شگردهای پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه زورگیران خشن در استان‌های مرکزی و شمالی کشور شدند و تیم‌هایی از پلیس آگاهی استان با کسب نیابت قضایی و هماهنگی با پلیس استان های یاد شده عازم شهرهای محل اختفاء زورگیران شده و در عملیات هایی حساب شده هر سه نفر را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد خودرویی که متهمان از آن برای زورگیری استفاده کردند، متعلق به یکی از آنها بوده و پلاکش نیز سرقتی بوده است.
وی تصریح کرد: در بازرسی های صورت گرفته از مخفیگاه زورگیران خشن، یک قبضه سلاح کمری و مقداری مهمات کشف شد.
سردار جاویدان با تاکید بر اینکه کرمانشاه جای افراد شرور و مجرم نیست، افزود: امنیت مردم و جامعه خط قرمز پلیس است و هرکسی بخواهد آن را زیر پا بگذارد با برخورد قاطعانه پلیس روبرو می شود.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان و با اشاره به هماهنگی خوب دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به مردم کرمانشاه اطمینان خاطر داد مجرمان و افراد شرور به سرعت دستگیر و به سزای عمل خود خواهند رسید.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today