ايسنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي مازندران گفت: آمل در زمينه درمان بيماران وضعيت خوبي دارد اما در کنترل بيماري دچار بدترين وضعيت در استان است.

سيد عباس موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشکي مازندران در جلسه ستاد کرونا شهرستان آمل با بيان اينکه هدف ما محدود کردن زندگي مردم نيست، گفت: امنيت و سلامت مهمترين نعمت هاي هر جامعه هستند و اين بيماري بلايي سر دنيا آورد که اگر به پروتکل هاي بهداشتي توجه نشود همه را درگير و اين نعمات الهي را به خطر مي اندازد.
وي با بيان اينکه درحالي که کشور درگير پيک سوم بيماري شده  اما استان مازندران همچنان درگير پيک دوم است، افزود: رنگ بندي شهرها از اختيارات استاني نيست بلکه بر اساس مصوبه ستاد ملي است که با افزايش تعداد بيماران به سمت رنگ تيره تر مي رود.
موسوي به وضعيت شهرستان آمل اشاره کرد و ادامه داد: اين شهرستان در زمينه درمان بيماران وضعيت خوبي دارد اما در کنترل بيماري دچار بدترين وضعيت در استان است و با ادامه اين وضعيت اگر وارد پيک جديد شويم معلوم نيست چه فردي پاسخگو خواهد بود.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي مازندران ادامه داد: در شهرستان آمل تجمعات خانوادگي، تردد در خيابان ها و بازار زياد است که براي کاهش تعداد بيماران بايد اين مسئله را مديريت کرد.
وي با تاکيد مجدد اينکه شهرستان آمل وضعيت مناسبي ندارد، گفت: طي يک ماه گذشته شهرستان آمل بالاترين ميزان بستري استان حتي نسبت به قائمشهر که مرکز ارجاع بيماران استان است، را دارد.
موسوي با بيان اينکه استفاده درست از ماسک مي تواند در کاهش تعداد مبتلايان موثر باشد تاکيد کرد: در صورتي که ۹۵ درصد مردم از ماسک استفاده کنند اين آمار کاهش پيدا کند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي مازندران به وجود تهويه مناسب در اماکن عمومي بعنوان عاملي مهم در جلوگيري از انتشار ويروس اشاره کرد و خواستار توجه جدي به اين مسئله شد.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today