همشهري آنلاين/ مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي با اشاره به بارش برف و باران در ۱۲ استان کشور طي امروز از افزايش غلظت آلاينده‌هاي جوي در برخي کلان‌شهرهاي کشور از جمله تهران خبر داد.

صادق ضياييان مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي اظهار کرد: طي ۲۴ ساعت آينده در استان‌هاي گيلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات سمنان، خراسان شمالي، شمال خراسان رضوي، شمال استان‌هاي آذربايجان غربي و آذربايجان شرقي و بخش‌هايي از اردبيل بارش باران و برف رخ خواهد داد.
وي ادامه داد: در اين مدت نيز در جنوب يزد، برخي مناطق کرمان و بخش‌هايي از سيستان و بلوچستان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسير کرمان بارش برف پيش‌بيني مي‌شود.
به گفته ضياييان، فردا(۲۱ آذر) براي پاره‌اي از مناطق نوار شمالي و شنبه(۲۲ آذر) در خراسان شمالي و شمال خراسان رضوي بارش پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.
وي همچنين اظهار کرد: در ساير نقاط کشور از امروز(۲۰ آذر) تا اواسط هفته آينده با توجه به پايداري و سکون نسبي هوا، انتظار مي‌رود غلظت آلاينده‌هاي جوي در کلان‌شهرهاي صنعتي به‌ويژه تهران، اراک، کرج و اصفهان به‌تدريج افزايش يابد.
مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي ضمن بيان اينکه از امروز(۲۰ آذر) تا اواسط هفته آينده در بيشتر نقاط کشور انتظار ماندگاري هواي سرد را خواهيم داشت، گفت: از امروز تا يکشنبه(۲۳ آذر) در شمال شرق کشور شاهد کاهش محسوس دما بين ۶ تا ۸ درجه خواهيم بود.
وي خاطرنشان کرد: امروز(۲۰ آذر) درياي خزر، شرق خليج فارس و تنگه هرمز مواج است. همچنين فردا و شنبه(۲۱ و ۲۲ آذر) غرب درياي خزر مواج خواهد بود.
ضياييان در پايان درباره وضعيت جوي تهران طي دو روز آينده نيز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۱ آذر) صاف تا قسمتي ابري و در بعضي ساعات غبارآلود با حداقل دماي ۰ و حداکثر دماي ۶ درجه سانتيگراد و روز شنبه(۲۲ آذر) صاف تا کمي ابري و در بعضي ساعات همراه با غبار محلي با حداقل دماي ۱ و حداکثر دماي ۷ درجه سانتيگراد پيش‌بيني مي‌شود.


https://instagram.com/online.tehran