مهر/ مدير روابط عمومي علوم پزشکي شيراز گفت: از ابتداي شيوع بيماري کرونا در فارس تاکنون ۱۵۵ هزار و ۳۵ نفر به اين بيماري مبتلا و ۲ هزار و ۷۶۶ نفر جان باختند.

دکتر روح الله حسيني، مدير روابط عمومي علوم پزشکي شيراز بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آخرين وضعيت کرونا ويروس در استان فارس، از افزايش موارد نمونه گيري به ۵۲۱ هزار و۵۶ مورد از ابتداي شيوع تا کنون خبر داد و گفت: با بررسي نمونه‌هاي انجام شده، تاکنون ۱۵۵ هزار و ۳۵ بيمار مثبت قطعي در فارس شناسايي شده است.
وي آمار جان باختگان اين بيماري طي ۲۴ ساعت گذشته را نيز ۱۶ نفر اعلام کرد و افزود: از ابتداي شيوع اين بيماري در فارس، دو هزار و ۷۶۶ هم استاني را به دليل ابتلاء به کوويد ۱۹ از دست داده‌ايم.
او در ادامه به وضعيت کنوني بيمارستان‌ها و بيماران مثبت قطعي و يا داراي علائم کرونا ويروس در فارس اشاره کرد که با بستري بيماران جديد و بهبودي و ترخيص ديگر بيماران، به عدد هزار و ۲۶۲ بيمار رسيده است.
مدير روابط عمومي دانشگاه حال ۳۱۴ نفر از اين بيماران را وخيم گزارش کرد و از بستري آنان در بخش‌هاي مراقبت ويژه خبر داد.
دکتر حسيني در ادامه اين گزارش با اعلام مجموع بهبوديافتگان اين بيماري از ابتداي شيوع تا امروز، بيستم آذر که از بيمارستان‌ها ترخيص شده و يا از ايزوله خانگي خارج شده‌اند، گفت: اين آمار هم اکنون به ۱۴۷ هزار و ۲۶۸ مورد رسيده است.
او در ادامه با اشاره به برخي بازگشايي‌ها و از سرگيري فعاليت مراکز خريد، از عموم مردم خواست تا رعايت توصيه‌هاي بهداشتي و اصول پيشگيرانه را به قوانين اعمال شده محدود نسازند و براي حفظ سلامت خود و عزيزانشان، در تمام ايام خود را ملزم به رعايت فاصله فيزيکي از ديگران، ضرورت استفاده از ماسک، پرهيز از تجمعات و دورهمي هاي خانوادگي بدانند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online