رکنا/ هشت کودک در روستاي ينگيجه به صورت مشکوک دچار مسموميت شدند.

محمد عباسي، مدير شبکه بهداشت و درمان بوکان بيان اينکه منشا مسموميت کودکان روستايي اين شهرستان همچنان نامعلوم است، اظهار کرد: در چند روز گذشته تعدادي از کودکان روستاي "ينگيجه" از توابع بخش مرکزي اين شهرستان با علائم عفونت، تب شديد و اسهال و استفراغ در بخش کودکان بيمارستان بوکان بستري شد.
وي ادامه داد: از مجموع کودکان ارجاع شده به بيمارستان ۶ نفر از آنها به صورت سرپايي مداوا و دو نفر ديگر در بخش کودکان بيمارستان شهيد قلي‌پور بستري هستند و تمامي اقدامات پزشکي لازم براي اين کودکان انجام شده و هم اکنون حال عمومي آنها خوب است و در چند روز آينده ترخيص خواهند شد.
مدير شبکه بهداشت و درمان بوکان اضافه کرد: طي سه روز گذشته با بستري شدن اين دو کودک از روستاي ينگيجه با علائم گوارش مشابه، بررسي اين موضوع به سرعت در دستور کار قرار گرفته و اقدامات لازم در زمينه شناسايي منشا آلودگي آغاز شد.

نتايج نمونه برداري آب روستا به زودي مشخص مي‌شود
وي افزود: از آنجا که تعداد مراجعه‌کنندگان بيشتر از دو نفر بود و يک طغيان را نشان مي‌داد، احتمال وجود يک آلودگي با منبع مشترک آب يا غذا در اين روستا توسط کارشناسان پيش بيني شده است.
عباسي با بيان اينکه نتيجه آزمايش آب روستا اعلام شده و هيچ مشکلي در آب شرب روستا وجود ندارد، ادامه داد: کارشناسان مرکز بهداشت با اعلام طغيان به بررسي در اين زمينه و شناسايي منشا پرداخته اند و نمونه برداري هاي لازم از آب آشاميدني مناطق مختلف روستا و کودکان مبتلا انجام شده است و نتايج نهايي بزودي اطلاع رساني مي شود.
وي گفت: آزمايشات لازم و برنامه‌ريزي براي بررسي علت اين مسموميت و همه شرايط و وضعيت موجود تحت کنترل و مديريت اکيپ کنترل طغيان ناشي از آب و مواد غذايي مرکز بهداشت شهرستان بوکان انجام گرفته است.


آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today