ایرنا/ ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان سمنان موجب فوت یک نفر شد و بر این اساس مجموع تعداد جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در استان سمنان به ۸۲۵ نفر رسید.

کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه پنجشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۱۴۳ نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند.
بنابر این گزارش، ۲۸ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر چهارشنبه تا ظهر امروز پنجشنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تا به امروز به ۱۹ هزار و ۹۸۰ نفر رسید.
طبق اعلام این کمیته موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در این استان به ۶ هزار و ۶۲۴ نفر رسید و ۱۳ هزار و ۶۶۰ نفر به صورت سرپایی در کل استان سمنان درمان شدند.  
در این گزارش آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: ۶ بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند.
نوید دانائی درباره آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس بیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ١۴ هزار و ۶۵۰ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.
وی ابراز داشت: در ۲۴ ساعت گذشته(از ۲۶ الی ۲۷ آذر ماه امسال) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به چهار هزار و ۹۲نفر رسیده است و ١٠ هزار و ۵۸۸ بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ به سه هزار و ۴۳۶ نفر رسید و از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۶۰۴ نفر فوت شدند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today