ایرنا/ رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: سامانه بارشی که از دو روز قبل در مناطق جنوبی و مرکزی استان فعال شده بود از مناطق جنوبی و مرکزی خارج و در مناطق شمالی فعال شده ‌است.

مهدی صابری، رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی ابراز کرد: بارندگی‌ها در شمال آذربایجان‌غربی به صورت برف و باران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده و فرودگاه خوی و شهرستان شوط به ترتیب دارای چهار و پنج میلی‌متر بارش بود.
وی با اشاره به اینکه با خروج سامانه بارشی از استان موجب ریزش هوای سرد در جنوب و مرکز آذربایجان‌غربی شده است، بیان کرد: دمای هوای مناطق یاد شده دو تا چهار درجه سانتی‌گراد کاهش یافته است.
رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: پیش‌بینی می‌شود دمای هوای ارومیه نیز در پی کاهش دما در ۲۴ ساعت آینده به دو تا سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر برسد.
صابری اضافه کرد: طبق بررسی نقشه‌های پیش یابی در روزهای آینده هوای استان ساکن بوده و توام با غبار و مه صبحگاهی است و تا اواسط هفته آینده افزایش غبار و آلاینده‌های هوا وجود دارد.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نقده با دمای منفی دو درجه سردترین و خوی با دمای ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین مناطق استان بود، دمای مرکز استان نیز طی این مدت بین صفر و ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today