فارس/ نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: ۷۰ میلیارد تومان جهت اشتغال در خلخال و کوثر از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اخد شده است.

سیدغنی نظری، نماینده مردم خلخال و کوثر در بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان خلخال اظهار کرد: بیش از ۷۰ میلیارد تومان جهت اشتغال در شهرستان خلخال و کوثر از محل اعتبارات وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تخصیص یافته است.
وی در خصوص رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در حوزه‌های مختلف، افزود: طی جلسه‌ای که با وزیر رفاه، کار و امور اجتماعی برگزار شد، بیش از ۷۰ میلیارد تومان  به شهرستان‌های خلخال و کوثر اختصاص یافته که از این سقف ۳۰ میلیارد تومان بحث اشتغال پایدار روستایی و ۴۰ مییلیارد تومان در بحث توسعه تعاونی‌ها مصوب و تخصیص یافته است.
نماینده مردم خلخال و کوثر بیان کرد: از محل اعتبارات بنیاد علوی نیز بیش از ده میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه برای شهرستان‌های خلخال و کوثر اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: در حوزه فرش دست‌باف نیز ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب شده و برای اشتغال پایدار روستایی نیز یک میلیارد تومان با درصد صفر از محل اعتبارات مناطق محروم ریاست جمهوری اختصاص یافته است.
نظری اشتغال پایدار را زمینه توسعه شهرستان دانست و گفت: به‌دلیل ورودی‌های نامناسب شهرستان، مکاتباتی که با وزارت راه و شهرسازی انجام شده ساماندهی ورودی‌های خلخال جزو اولویت‌ها بوده و مقرر شد با همکاری استانداری و مدیریت برنامه‌وبودجه از سمت کوثر، اسالم و هشجین این ساماندهی انجام شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today