آخرین خبر/ سرپرست شهرداری منطقه چهار اهواز از به بار نشستن نخل های پارک مالیات و ثمر دادن دادن 9 تن خرما در پارک مالیات خبر داد.

محمد سعید حردانی، سرپرست شهرداری منطقه چهار اهواز اظهار کرد: درختکاری در ایران دارای پشتوانه ای از علایق ملی و سنت تاریخی است. تاریخ نشان می دهد که ایرانیان باستان جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می گذاشتند. در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درخت کاری جایگاه خاصی دارد. دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است و بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشته اند.
سرپرست منطقه چهار افزود: امروزه با صنعتی شدن زندگی بشری، درختان نقش مهمتری در زندگی بشر ایفا می کنند، و مقدمات پیشرفت بیشتر صنعت و فناوری را موجب می شوند.در همین راستا و با هدف نهادینه کردن فرهنگ درختکاری و همچنین به، توسعه، ترویج، حفظ و نگهداری فضای سبز در سال گذشته حدود 180 اصله نخل در پارک مالیات کاشته شد که با نظارت و تلاش بی وقفه تیم کارشناسی فضای سبز منطقه نخل های این پارک حدود 9 تن خرما گرفته اند.
حردانی افزود: یکی از اولویت های شهرداری منطقه چهار برای رفاه شهروندان، توسعه و گسترش فضای سبزاست که در دستور کار معاونت خدمات شهری منطقه قرار گرفته است.

 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today