ایرنا/ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان‌ و بلوچستان گفت: شنبه و یکشنبه در آستانه فرا رسیدن شب یلدا اصناف ساعت ۱۸ در کل کشور از جمله سیستان و بلوچستان تعطیل خواهند بود.

عباسعلی ارجمندی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان‌ و بلوچستان ابراز کرد: ترددهای شبانه نیز از ساعت هشت شب به بعد امشب و یکشنبه در استان ممنوع است.
وی افزود: مردم برای حفظ سلامتی خود و سایر اعضای خانواده و بستگانشان به‌طور جدی از برگزاری دورهمی‌ها در شب یلدا خودداری کنند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا سیستان ‌و بلوچستان با اشاره به فرارسیدن روز پرستار و زحمات این قشر در مبارزه با ویروس کرونا و حفاظت از جان مردم، بیان کرد: مجموعه دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و مردم با نگاه نه صرفا مادی، بلکه معنوی برای دادن روحیه بیشتر به پرستاران با اهدای یک شاخه گل از این عزیزان قدردانی کنند.
وی تصریح کرد: مردم همچنان باید از دورهمی‌ها پرهیز کنند زیرا طبق آمار و بررسی‌های انجام شده در حوزه پژوهشی ۵۱ تا ۵۵ درصد از مبتلایان به کرونا در این دورهمی‌ها اتفاق افتاده است.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: چنانچه در میان مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی عادی انگاری و سهل‌انگاری اتفاق بیافتد این یک مشکل سخت و جبران‌ناپذیر خواهد بود.
ارجمندی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا تعارف‌بردار با کسی نیست به همین سبب از عموم مردم انتظار است با رعایت پروتکل های بهداشتی به قطع زنجیره کرونا کمک کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today