ایرنا/ کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران و برف با احتمال آبگرفتگی و ایجاد رواناب امروز ۲۹ آذر ماه در مناطق مختلف استان به ویژه در نیمه جنوبی خراسان رضوی شدت می‌گیرد.

مرتضی اثمری، کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی به آغاز بارش نزولات آسمانی در خراسان رضوی از روز پنجشنبه پیش ۲۷ آذر ماه اشاره و بیان کرد: این بارشها که در نواحی سردسیر استان به صورت برف بر زمین می‌نشیند تا عصر فردا یکشنبه ۳۰ آذر ماه جاری در خراسان رضوی ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: همچنین ظرف این مدت تشکیل مه و کاهش عمق دید به ویژه در مناطق شمالی و کوهستانی استان خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. 
کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای پراکنده باران از عصر دیروز جمعه ۲۸ آذر در هفت شهرستان قوچان، سبزوار، تربت‌حیدریه، درگز، فریمان، جغتای و کلات گزارش شده است.
وی همچنین به وضعیت دمای هوا در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: روند کاهش دمای هوا در سطح این استان تا روز دوشنبه یک دی ماه آتی ادامه خواهد یافت.
اثمری افزود: بر این اساس بیشینه دمای امروز ۲۹ آذر ماه هوا در مشهد ۶ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده که نسبت به دیروز پنج درجه کاهش یافته و فردا یکشنبه نیز در همین حد باقی می‌ماند.
باخرز با کمینه دمای یک درجه زیر صفر و  تایباد با بیشینه دمای ۱۶ درجه سلسیوس هر دو واقع در شرق خراسان رضوی به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان ظرف ۲۴ ساعت گذشته بودند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar