باشگاه خبرنگاران/ مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این شهرستان، ۱۰۸ مادر باردار مبتلا کووید ۱۹ زایمان سالم داشته اند.

امیر بهزاد، مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار کرد: تاکنون ۱۰۸ مادر باردار در این شهرستان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و با مراقبت‌های ویژه در بخش زنان و زایمان بیمارستان مهاباد بستری و بدون سرایت بیماری به نوزاد، زایمان کرده‌اند.
وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون ۶ هزار و ۱۲۶ نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد سه هزار و ۳۸۷ نفر مرد و ۲ هزار و ۷۳۹ بیمار زن بودند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد تصریح کرد: تاکنون ۲۹۴ نفر در این شهرستان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد ۲۳۸ نفر ساکن شهر و ۴۴ نفر نیز ساکن روستا‌ها و ۱۰ نفر از موارد فوت شده نیز در سایر شهرستان‌ها ساکن بودند.
بهزاد با اشاره به مبتلا شدن تعدادی از نیرو‌های شبکه بهداشت و درمان مهاباد به ویروس کرونا، اظهار کرد: تاکنون ۲۵۴ نفر از کادر بیمارستان امام خمینی(ره)، ۱۱۴ نفر از کادر بهداشت، ۱۰ نفر از نیرو‌های فوریت‌های پزشکی و ۱۰ نفر از نیرو‌های ستادی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.
وی گفت: هم‌اکنون سه دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد راه‌اندازی شده و امکان استفاده همزمان ۱۸۰ بیمار به اکسیژن وجود دارد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد افزود: در شهرستان مهاباد کارخانه تولید اکسیژن وجود ندارد و در صورت نیاز بیمارستان به اکسیژن باید از شهرستان‌های بوکان و ارومیه کپسول اکسیژن آورده شود که این امر نیازمند هزینه زیادی است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today