فارس/ رئیس سازمان تامین اجتماعی گچساران گفت: هم اکنون 3 میلیارد و 200 میلیون ریال مقرری بیمه بیکاری در این شهرستان پرداخت می‌شود.

محسن علیزاده، رئیس سازمان تامین اجتماعی گچساران با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تعدادی از مشاغل گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون تعداد افرادی که بیمه بیکاری دریاف می‌کنند افزایش یافته است.
وی ادامه داد: هم اکنون 170 نفر به دلیل از دست دادن شغل خود بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که از این تعداد 85 نفر به واسطه از دست دادن شغل خود در ایام کرونا مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند.
رئیس تامین اجتماعی گچساران با بیان اینکه هم اکنون 3 میلیارد و 200 میلیون ریال مقرری  بیمه بیکاری در این شهرستان پرداخت می‌شود، اذعان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۲ نفر در انتظار دریافت بیمه بیکاری کرونا هستند که با برقراری بیمه این تعداد افراد تعداد بیمه شدگان کرونایی شهرستان تا پایان آذر امسال به 100 نفر خواهد رسید.
علیزاده ادامه داد: یکی از خدمات بسیار خوبی که سازمان تأمین اجتماعی در اختیار بیمه شدگان قرار می‌دهد بیمه بیکاری است که در صورت قطع همکاری از سمت کارفرمایان به آنها بیمه تعلق می‌گیرد.
وی عنوان کرد: تعداد 2 هزار و 900 کارگر ساختمانی در این شهرستان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که ماهانه بیش از یک میلیارد تومان جهت حوادث و سوانح کارگری حین انجام کار به مشمولان کارگری تحت پوشش تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.
رئیس تامین اجتماعی گچساران ادامه داد: سهم کارگران ساختمانی برای بیمه شدن تنها هفت درصد از ۳۰ درصدی حق بیمه مشاغل آزاد است که بایستی  آن را پرداخت کنند.
علیزاده اظهار کرد:  هم اکنون تعداد مستمری بگیران این شهرستان  پنج هزار و 370 نفر هستند که ماهانه به طور میانگین بیش از 140 میلیارد ریال حقوق به مستمری بگیران تامین اجتماعی شهرستان گچساران پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: این مبلغ بابت مستمری‌های بازنشستگی، بازماندگی، از کارافتادگی، هزینه‌های اولاد، مسکن و بن عائله‌مندی پرداخت می‌شود.
رئیس تامین اجتماعی گچساران ابراز کرد: در حال حاضر ۸۰ هزار نفر در این شهرستان دارای دفترچه تامین اجتماعی و از خدمات آن استفاده می‌کنند.
علیزاده تعداد بیمه شدگان اصلی شهرستان گچساران را 31 هزار نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد بیمه شدگان با احتساب افراد تحت تکفل، به بیش از ۸۰ هزار نفر می‌ رسد.
وی خاطرنشان کرد: غرامت دستمزد ایام بیماری، بیمه بیکاری، غرامت دستمزد ایام بارداری، پروتز و اروتز، غرامت نقص عضو مقطوع، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه کفن و دفن، هزینه سفر و فوق العاده سفر و اقامت بیمه شده و همراه او، ازجمله تعهدات کوتاه مدت تأمین اجتماعی به بیمه شدگان واجد شرایط است که ماهانه ۲۰ میلیارد ریال تامین اجتماعی در زمینه تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان پرداخت می کند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today