ایرنا/ مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا در این استان تا چهارشنبه هفته جاری پنج درجه سانتیگراد سردتر می‌شود.

رضا مرادی، مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار کرد: گزارش ایستگاه‌های هواشناسی استان حاکی از بارش برف در مناطق مختلف استان است و بررسی‌ها نشان می‌دهد سامانه بارشی در ساعات بعدازظهر امروز از استان عبور می‌کند.
وی بیان کرد: با عبور سامانه بارشی دمای کمینه مناطق مختلف استان مرکزی نسبت به دمای کمینه امروز تا پنج درجه سانتیگراد سردتر می‌شود و این شرایط دمایی تا روز چهارشنبه تداوم دارد.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: به‌دلیل برودت  هوا و وجود رطوبت کافی در مناطق مستعد، پیش‌بینی می‌شود تا ۲ روز آینده پدیده مه در مناطقی از استان رخ دهد و  موجب کاهش دید افقی شود.
مرادی عنوان کرد: از فردا یکشنبه با افزایش پایداری جو و سکون نسبی هوا پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی پیدا می‌کند و این شرایط تا چهارشنبه تداوم دارد.
وی گفت: مجموع بارندگی‌ شبانه روز اخیر در اراک به ۱۰ و ۲ دهم میلیمتر، ساوه یک و هشت دهم میلیمتر، تفرش پنج و ۹ دهم میلیمتر، خمین ۱۲ و چهار دهم میلیمتر، محلات ۱۰ و هشت میلیمتر، شازند ۱۲ و ۹ دهم میلیمتر،  خنداب ۱۶ و ۶ دهم میلیمتر، کمیجان ۹ دهم میلیمتر، دلیجان ۹ و ۶ دهم میلیمتر، غرق آباد پنج و هفت دهم میلیمتر، زرندیه یک و هشت دهم میلیمتر و در فرمهین ۱۱ و هشت دهم میلیمتر، گزارش شده است.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اضافه کرد: ساوه با بیشینه دمای ۱۰ و یک دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و خنداب با کمینه دمای ۲ و ۲ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر این استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
۱۰۷ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است که این میزان بارش ۳۷ درصد بیشتر از بارش‌های بلندمدت است.
 
 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today