پانا/ سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت:  اکنون هیچ شهری در وضعیت قرمز کرونا قرار ندارد و ۲۰۵ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهر در وضعیت زرد این بیماری قرار دارند.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی کرونا با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اکنون وضعیت کرونا مطلوب است و امیدواریم ۲۰۵ شهر نارنجی هم تبدیل به زرد و زردها هم تبدیل به سفید شوند.
سخنگوی ستاد ملی کرونا با بیان اینکه 4 شهر نیازمند توجه ویژه هستند، گفت: امروز به استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی در این زمینه توصیه های لازم صورت گرفت. این شهرها عبارتند از کردکوی در گلستان، بافت در کرمان، آمل و گلوگاه در مازندران که این شهرها نیازمند توجه بسیار ویژه هستند و حتما باید رعایت شود و می توانند در آستانه قرمز شدن، باشند. توصیه دارم به مردم این شهرها که پروتکل‌ها را رعایت کنند.

هفته گذشته نیز چهار استان مازندران، گلستان، گیلان و اردبیل در وضعیت قرمز بودند و خوشبختانه به دنبال اقدامات صورت گرفته همه از وضعیت قرمز خارج شدند و اکنون این چهار شهر وضعیتشان ناپایدار است.

منع تردد از ساعت ۲۰ طی امشب و فردا

وی درباره مصوبات امروز ستاد ملی کرونا گفت: برای امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ آذرماه) بحث منع ترددهای درون شهری از ساعت ۸ شب و تعطیلی همه مشاغل به جز گروه شغلی یک از ۶ بعدازظهر تصویب شد. پس از شب یلدا هم مجددا منع ترددها در شهرهای نارنجی از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ادامه می یابد. همچنین منع تردد بین استانی و استانی مطابق قانون مربوط به شهرهای در وضعیت نارنجی وجود دارد و تخلف از آن مشمول جریمه خواهد شد.