باشگاه خبرنگاران/ کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در چند روز گذشته، باز هم حساسیت‌ها را کمتر کرده است و آمار‌ها از افزایش مراجعه مردم به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حکایت دارد.
 
ضیائی، رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند امروز گفت: تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی هم در حال افزایش است که نباید فراموش کنیم همچنان در لبه پرتگاه کرونا قرار داریم.
او تاکید کرد: مرگ و میر ناشی از کرونا در ماه‌های مهر و آبان با میزان فوتی‌ها پیک دوم تیرماه برابری می‌کند و همچنان بالاست.
ضیائی با بیان اینکه قدرت سرایت و کشندگی کرونا نسبت به قبل خیلی بیشتر شده است افزود: اوایل همه گیری، اگر در فضای بسته یک نفر به کرونا مبتلا می‌شد الان این میزان چهار برابر شده است و ۴ نفر را ممکن است درگیر کند.
بستری بیماران کرونایی، نتیجه دورهمی‌های خانوادگی
رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند هشدار داد:هم اکنون بیشتر بیمارانی که در بخش‌های مختلف بیمارستانی بستری هستند، به دلیل شرکت در دورهمی‌ها و شب نشینی‌های خانوادگی به کرونا مبتلا شده اند.
ضیائی با تاکید بر برگزار نشدن مراسم شب یلدا افزود: کرونا در کمین نشسته و منتظر شب یلداست؛ آمار‌ها هم نشان می‌دهد حضور در فضا‌های بسته می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به ویژه برای سالمندان داشته باشد.
او بیان کرد: متاسفانه برخی این تصور غلط را دارند که در دورهمی‌ها اگر تمام شیوه نامه رعایت مشود کسی کرونا نمی‌گیرد، اما این را نمی‌دانند که در یک فضای بسته ۱۶ متری اگر همه هم ماسک بزنند در مدت ۲۰ دقیقه دست کم ۴ نفر به کرونا مبتلا می‌شوند.
رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند تاکید کرد: در چنین محیط‌های بسته‌ای فقط زدن ماسک مهم نیست و باید از این ترسید که در این جمع چند نفری ممکن است فرد ناقل بی علامتی باشد، حتی اگر فاصله اجتماعی رعایت شود و هوا هم در جریان باشد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today