ایرنا/ معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: جشن تکلیف دانش آموزان این استان در فضای مجازی همزمان با هفته قرآن عترت و نماز آغاز شد.

فرشته فهمیده، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اظهار داشت: برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا آیین جشن تکلیف دانش آموزان دختر سوم ابتدایی و پسر هشتم مدارس استان البرز در بستر شبکه شاد برنامه ریزی و در حال اجرا است.
وی حفظ سلامت دانش آموزان و پایبندی به مصوبه فاصله گذاری اجتماعی را از مهمترین دلایل برگزاری جشن بندگی دانش آموزان درفضای مجازی نام برد و اضافه کرد: این اقدام فرهنگی – معنوی با توجه به مسائل دینی دانش آموزان و دورنشدن از فضای آموزش معنوی با تمهیدات به کار گرفته شده در بستر شاد در دستور کاری قرار گرفت.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: امسال این جشن معنوی را ۲۱ هزار و ۲۴۳ دانش آموز دختر سوم ابتدایی و ۲۰ هزار و ۲۹۷ دانش آموز پسر پایه هشتم دوره اول متوسطه البرز تجربه می کنند.
فهمیده عنوان کرد: سال گذشته جشن بندگی برای ۳۵ هزار و ۷۱۹ دانش آموز با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، آموزشی و تربیتی در مصلی ها، آستان امامزادگان و مساجد استان البرز برگزار شد.
وی یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش برای اجرای این جشن را آشنایی دانش آموزان با وظایف شرعی و دینی ذکر کرد و گفت: جشن تکلیف یک خاطره شیرین است که دانش آموزان آن را در ذهنشان ثبت می کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: دانش آموزان با توجه به شرایط فعلی که امکان برگزاری مراسم حضوری وجود ندارد، می توانند در خانه جشن تکلیف و تشرف خود را در کنار خانواده جشن بگیرند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان البرز عنوان کرد: دانش آموزان در صورت تمایل می توانند از جشن بندگی درمنزل خود در محورهای شعر، دلنوشته، جزخوانی قرآن کریم، خواندن دعا، احکام روزه و نماز فیلم و عکس تهیه و به شبکه شاد ارسال کنند.
وی گفت: دانش آموزان با ورود به سن تکلیف دینی، موظف به انجام احکام الهی هستند و اقامه نماز، رعایت محرم و نامحرم، اهمیت حفظ حجاب برای دختران، خواندن قرآن و گرفتن روزه را سرلوحه کارهای خود قرار خواهند داد.
فهمیده یادآور شد: درسن تکلیف اقامه نماز و روزه گرفتن بر آنان به عنوان یک تکلیف برای دختران پایه سوم ابتدایی و پسران پایه هشتم متوسطه دوره اول واجب می شود.
وی احترام به والدین، معلمان و سایر افرادجامعه، داشتن اخلاق، گفتار و رفتار خوب، کمک به هم نوع، صرفه جویی و احساس مسئولیت در زندگی را ازدیگر وظایف فردی که به سن تکلیف می رسد، نام برد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday