فارس/ مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه با اشاره به ۶۶ نقطه حادثه‌خیز استان، افزود: ۳۴ نقطه از این تعداد با رفع نقص هندسی، سبب کاهش تلفات شده است.

«راه» مهمترین زیرساخت‌های هر کشوری محسوب می‌شود که نقش بسیار مهمی در توسعه اجتماعی و اقتصادی ایفا می‌کند.
در کشور ایران حدود ۹۰ درصد حمل و نقل‌های ملی در حوزه راه‌ها انجام می‌شود و ۱۰ درصد دیگر در حوزه حمل و نقل‌های دریایی، هوایی و ریلی صورت می‌گیرد.
اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای استان مسئولیت احداث، نگهداری و توسعه راه‌ها را برعهده دارد در همین زمینه از فریبرز کرمی، مدیر کل این اداره آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای احداث، نگهداری و توسعه راه‌های استان اعم از بین شهری و روستایی را پیگیر شدیم.
کرمی با اشاره به وجود ۸ هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی استان، اظهار داشت: حدود 5 هزار و 300 کیلومتر از این راه‌ها روستایی و مابقی شریانی است که حدود ۳ هزار کیلومتر از راه روستایی هنوز به صورت خاکی و شوسه است.
وی ادامه داد: طبق اولویت‌های صورت گرفته نسبت به ساخت راه‌ روستایی اقدام می‌شود که براساس طرح ابرار با استفاده از ماشین‌آلات امانی تا حدود ۵۰ درصد زیرسازی‌ها انجام و مابقی را با پیمانکار قرارداد می‌بندیم تا آسفالت را انجام دهند.
کرمی گفت: راهداری تعطیلی ندارد، راه‌ها زنده است باید شب و روز نگهداری شوند که در این راستا با کمک گرفتن از گشت‌های ویژه راهداری، راه‌ها مدیریت، کنترل و تیمار می‌شوند.
وی با اشاره به ۶۶ نقطه حادثه‌خیز استان، افزود: ۳۴ نقطه از این تعداد با رفع نقص هندسی سبب کاهش تلفات شده که رضایتمندی نسبی را به‌دنبال داشته است.
کرمی از آمادگی کامل راهداری استان برای زمستان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۴۴ راهدارخانه با ۴۴ اکیپ راهداری در جاده‌های استان مستقر شده و آماده خدمات‌رسانی به هموطنان عزیز هستند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today